Најзад прва радост Напретка, кикс Мораве у Балајинцу

У Зони Центар протеклог викенда одигране су утакмице деветог кола.

Фудбалери ОФК Напретка 1929 најзад су, први пут у новој сезони, осетили сласт победе. На Градском стадиону у Алексинцу, у комшијском дербију против Буковика из Ражња, који је уједно био и дерби зачеља, Алексичани су славили са 3:2. Напредак је повео голом Арсић у 31. минуту. Исти играч, пет минута касније, поготком из пенала повисио на 2:0.

Почетком другог дела Ражањци су преузели иницијативу и смањили резултат, а затим у 75. минуту дошли и до егала. Међутим, минут касније Андрејевић је савладао Милића и поставио коначан резултат.

На гостовању у Балајинцу, фудбалери житковачке Мораве, који су допутовали са 11 играча, претрпели су пораз од Земљорадника са 2:1.

У финишу првог полувремена, у 44. минуту, играч Земљорадника Андрејић искористио је грешку Коцића и погодио циљ, а само минут касније повећао је предност на 2:0.

У наставку, у 58. минуту, Констатин Јевремовић је смањио на 2:1. Уследиле су две изгледне прилике Земљорадника, али је Ристић био на висини задатка. У 76. минуту Морава је могла да поравна резултат, али је млади Сава Стефановић шутирао изнад пречке.

Ниш: Цар Констатин – Наша крила (Белотинац) 2:5,
Батушинац: Младост – Палилулац (Ниш) 2:1,
Брзи Брод: ОФК Брзи Брод – Орљане 3:0,
Кнез Село: Раднички 2020 – Јединство (Г. Матејевац) 1:1,
Медошевац: Младост – Пуковац 1:2, и
Ниш: ОФК Ниш – Сврљиг 2:4.

На табели води ОФК Брзи Брод са 23 бода. Морава је на седмом месту са 14 бодова, колико имају и Пуковац на осмој и Цар Констатин на деветој позицији. На претпоследњем, 15. месту је Буковик са три бода, колико има и ОФК Напредак на самом дну табеле.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – БУКОВИК 3:2 (2:0)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Никола Јовановић (Бор). Стрелци: 1:0 Арсић у 31, 2:0 Арсић (из пенала) у 36, 2:1 Ивановић у 57, 2:2 Миленковић у 75, 3:2 Андрејевић у 76. минуту.Жути картони: Пејковић, Андрејевић, А. Јовановић, Арсић, Петровић (ОФК Напредак), Миленковић, В. Стојановић (Буковик).  Црвени картон: Стојановић (ОФК Напредак) у 90+4. минуту.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Тацевић, Д. Цандер (од 64. Стевић), Станојевић, Видановић (од 46. Ђокић), М. Цандер, Пејковић (од 71. А. Јовановић), Стојановић, Л. Јанковић, Андрејевић (од 86. И. Ловренчић), Вељковић (од 86. Петровић), Арсић.

БУКОВИК: Милић, Гаћеша, О. Стојановић, Крстић, Илић, Митровић, В. Стојановић, Станковћ, Миленковић, Анђелковић, Ивановић.

ЗЕМЉОРАДНИК – МОРАВА 2:1 (2:0)

Игралиште Земљорадника, Балајинац. Судија: Душан Митровић. Стрелци: 1:0 Андрејић у 44, 2:0 Андрејић у 45, 2:1 К. Јевремовић у 58. минуту. Жути картони: М. Петковић, А. Петковић, Илић (Земљорадник).

ЗЕМЉОРАДНИК: Благојевић, М. Петковић (од 89. Чакић), Илић, Денкић, А. Петковић, Милојић, Милојевић, Андрејић, Јовановић, Момчиловић (од 46. Пејчић), Вујић.

МОРАВА: Ристић, Новковић, Коцић, Поповић, Лазаревић, Цветковић, Јевремовић, Симић, Николић, Димитријевић, Стефановић.