Морава вицешампион, Напредак шести

Утакмицама 30. кола, јуче је завршено првенство фудбалера у Зони Центар.

На Градском стадиону у Алексинцу фудбалери ОФК Напретка 1929 поражени су од Палилулца из Ниша са 1:2. У првом полувремену Нишлије су имале два гола предности, да би у самом финишу утакмице, десетак минута пре краја, Славољуб Лазић из једанаестерца ублажио пораз.

ОФК Напредак 1929 Алексинац

Житковачка Морава играла је у Батушинцу против Младости. У првом делу домаћи тим је водио са 2:0. При крај првог полувремена Житковчани су остали са играчем мање, јер је Ђорђе Јанковић добио други жути картон.

ФК Морава Житковац

У другом делу тренерски тандем Земљак–Белић у игру је убацио тројицу играча: Богдановића, Мартина Ристића и Слободана Јанковића, што се испоставило као одличан потез. Морава је преузела иницијативу, заиграла офанзивније и све то је донело одличан резултат: Велинов је најпре смањио на 2:1, а Богдановић је потом успео да поравна на 2:2. Десет минута пре краја Велинов је опет погодио циљ и начинио тотални преокрет – 2:3. Међутим, у надокнади времена, у 94. минуту, Младост је изједначила – 3:3.

Остали резултати:

Ражањ: Буковик – ОФК Синђелић 1:1,
Горњи Матејевац: Јединство – Пуковац 8:7,
Ниш: ОФК Ниш – Сврљиг 2:0, и
Медошевац: Младост – Малошиште 4:0.

Службеним резултатом 3:0 регистроване су две утакмице, Орљане – Делијски вис (Ниш)  и Наша крила (Белотинац) – Рудар (Јелашница).

Првак Зоне Центар је ОФК Синђелић са 86 бодова. Нишлије су оствариле импресиван скор од 28 победа и два ремија уз невероватну гол-разлику 165:15, дакле плус 150! На другом месту са 51 бодом је Морава, док је ОФК Напредак завршио сезону на шестој позицији са 43 бода.

У Српску лигу се, дакле, пласирао ОФК Синђелић, а у нижи ранг ће се преселити Рудар, Малошиште и ОФК Ниш. Нови чланови биће повратници из Српске лиге Цар Константин и ОФК Брзи Брод и прваци Нишавске окружне лиге и Прве нишке лиге.

Фотографије: Михајло Илић (Младост (Б) – Морава) / Никола Митић (тим ОФК Напретка 1929).