Морава поражена, Напредак тријумфовао

На опроштају од својих навијача, фудбалери житковачке Мораве доживели су пораз од екипе Наших крила из Белотинца, која је већ осигурала вицешампионску титулу у Зони Центар.

У првом полувремену гости су доминирали, постигавши четири гола, док су у наставку додали још два поготка.

Житковчани су се пробудили тек у другом делу утакмице, када су за само два минута постигли два гола. У 67. минуту Марко Милошевић смањио је резултат на 1:4, а убрзо након тога Душан Лазаревић постигао је евро гол за 2:4. Међутим, гости су убрзо заиграли офанзивније и још два пута затресли мрежу домаћина, чиме су осигурали убедљив тријумф резултатом 6:2.

ФК Морава Житковац

У другом делу првенства, фудбалери ОФК Напретка забележили су своју једанаесту победу.

У Горњем Матејевцу савладали су екипу Радничког из Кнез Села резултатом 3:1. Ненад Милуновић био је двоструки стрелац, постигавши први гол у 9. минуту, а други из пенала у 28. минуту.

ОФК Напредак 1929 (фотографија из архиве)

Раднички је смањио резултат на 1:2 почетком другог полувремена, када је Стојановић погодио из једанаестерца у 54. минуту. Међутим, Амир Зека је својим голом у 78. минуту поставио коначан резултат, доносећи ОФК Напретку победу од 3:1.

Батушинац: Младост – ОФК Брзи Брод 3:2,
Пуковац: Пуковац – Јединство (ГМ) 6:5,
Сврљиг: Сврљиг – Орљане 5:3,
Ниш: ОФК Ниш – Палилулац 1:2,
Медошевац: Младост – Буковик 3:0, и
Балајинац: Земљорадник – Цар Константин 3:3,

После 29. кола на челу Зоне Центар је ОФК Брзи Брод са 70 бодова, испред Наших крила која су на другом месту са осам бодова мање. ОФК Напредак заузима 12. место са 37 бодова, док је Морава 14. са 25 бодова.

МОРАВАНАША КРИЛА 2:6 (0:4)

Стадион Мораве, Житковац. Судија:  Андрија Бојић. Стрелци: 0:1 Петковић у 18, 0:2 Петковићу 32, 0:3 Петровић у 37, 0:4 у Марко Стевановић у 41, 1:4  Милошевић у 67, 2:4 Лазаревић у 69, 2:5 Младен  Стевановић у 74, 2:6 Илић у 78. минуту.

МОРАВА: Младеновић, Петровић, Новковић, Стевић, Димитријевић, Милошевић, Лазаревић, Петровић, Ђ. Јанковић, Коцић, С. Јанковић.

НАША КРИЛА: Вељковић (од 46. Стојановић), Петковић (од 46. Илић), Станојевић, Раденковић, Петровић (од 67. Јанковић), Марко Стевановић (од 46. Младен Стевановић), Тасић, Стојковић, Николић, С. Манојловић, Н. Манојловић.

РАДНИЧКИ 2020 – ОФК НАПРЕДАК 1929  1:3 (0:2)

Стадион Јединства, Горњи Матејевац. Судија: Душан Митровић. Стрелци: 0: 1 Милуновић у 9, 0:2 Милуновић (из пенала) у 28, 1:2 Стојановић (из пенала) у 54, 1:3 Зека у 78. минуту. Жути картони: Живадиновић (Раднички), Стојановић, М. Цандер, Стоиљковић, Зека, Пејчиновић (ОФК Напредак). Црвени картони: Живковић у 85, Стојиљковић у 90+2. минуту (Раднички).

РАДНИЧКИ 2020: Ивановић, В. Јовановић, Жикић, Живадиновић (од 60. Младеновић), Живковић, Саџак (од 79. М. Јовановић), Стојиљковић, Николић, Миленковић, Станисављевић, Стојановић.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, Стојановић, Пејковић, Зека, Тасић, Милуновић, Паприца, Н. Цандер (од 15. Гогић), Смиљковић, М. Цандер, Стоиљковић.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Наша крила)