Morava nadigrala Aleksinčane

Tokom minulog vikenda u žiži interesovanja ljubitelja fudbala bio je svakako komšijski derbi u Žitkovcu između starih rivala, Morave i OFK Napretka 1929 iz Aleksinca.

Bez obzira na trenutni plasman na tabeli ili formu, susreti prvih fudbalskih komšija oduvek su privlačili  veliku pažnju ljubitelja fudbala. Interesovanje nije izostalo ni ovoga puta, tako da su tribine stadiona u Žitkovcu bile ispunjenedo poslednjeg mesta.

Punu terensku inicijativu i bolju igru Žitkovčani su krunisali u 20. minutu golom Popovića. U nastavku, Velinov je najpre pogodio stativu, a zatim i mrežu za 2:0, da zatim pet minuta kasnije povisio na 3:0.

I u drugom poluvremenu Morava je nastavila sa ofanzivnom igrom i golovima. Četvrti pogodak delo je Slobodana Jankovića posle odličnog dodavanja Lazarevića. Peti gol postigao je Nikola Kostić i to nakon nesebičnog dodavanja Martina Ristića koji je pre toga napravio pravi dar-mar u odbrani Aleksinčana.

FK Morava Žitkovac

Sve u svemu, Morava je nadigrala OFK Napredak a da su strelci bili prisebniji rezultat je mogao da bude i veći. Jedinu zrelu priliku Aleksinčani su imali u finišu utakmice, ali je Nikola Stojanović bio neprecizan.