Морава надиграла Алексинчане

Током минулог викенда у жижи интересовања љубитеља фудбала био је свакако комшијски дерби у Житковцу између старих ривала, Мораве и ОФК Напретка 1929 из Алексинца.

Без обзира на тренутни пласман на табели или форму, сусрети првих фудбалских комшија одувек су привлачили  велику пажњу љубитеља фудбала. Интересовање није изостало ни овога пута, тако да су трибине стадиона у Житковцу биле испуњенедо последњег места.

Пуну теренску иницијативу и бољу игру Житковчани су крунисали у 20. минуту голом Поповића. У наставку, Велинов је најпре погодио стативу, а затим и мрежу за 2:0, да затим пет минута касније повисио на 3:0.

И у другом полувремену Морава је наставила са офанзивном игром и головима. Четврти погодак дело је Слободана Јанковића после одличног додавања Лазаревића. Пети гол постигао је Никола Костић и то након несебичног додавања Мартина Ристића који је пре тога направио прави дар-мар у одбрани Алексинчана.

ФК Морава Житковац

Све у свему, Морава је надиграла ОФК Напредак а да су стрелци били присебнији резултат је могао да буде и већи. Једину зрелу прилику Алексинчани су имали у финишу утакмице, али је Никола Стојановић био непрецизан.

Сврљиг: Сврљиг – Орљане 1:2, и
Пуковац: Пуковац – Младост (Батушинац) 2:0.

ОФК Синђелић је први са 79 бодова, Морава има 51 бод и заузима друго место, док је ОФК Напредак пао на 11. позицију са 34 бода, колико има и Младост из Батушинца на 12. месту.

Фотографије: Михајло Илић.