Morava lako protiv Orljana, kiks Napretka

U Zoni Centar odigrani su mečevi 24. kola.

Posle dve vezane pobede, fudbaleri OFK Napretka 1929 pretrpeli su poraz. Na gostovnju u Belotincu Aleksinčani su od Naših krila poraženi sa 3:1.

OFK Napredak 1929 (fotografija iz arhive)

A naš drugi zonaš, Morava, igrao je kod kuće bez čak četvorice standardnih prvotimaca i protiv solidne ekipe Orljana uknjižio tri nova boda.

FK Morava Žitkovac

Morava je do prednosti stigla u 7. minutu, kada je Ivan Mladenović šutirao glavom i zatresao stativu od koje se lopta odbila i ušla u mrežu. Do kraja poluvremena rivali su igrali čvrsto i borbeno, ali golova nije bilo. Prvi deo utakmice odličnom igrom obeležio je mladi i talentovani Luka Ristić. Drugi pogodak za Moravu postigao je Martin Ristić u 72. minutu, da bi pet minuta kasnije Mihajlo Cvetković evro golom povisio na 3:0. U 85. minutu Simić je postavio konačan rezultat.

Dakle, Morava – Orljane 4:0.

− Bila je to zrela i dobra igra našeg tima, moji su igrači odlično odigrali utakmicu − kaže za naš portal trener Morave, Predrag Đorđević. − Ovim dvema pobedama,  protiv Zemljoradnika i sada protiv Orljana, vrlo lako smo prebrodili onaj šok nakon poraza od OFK Niša i OFK Napretka. U narednom kolu igramo protiv Jedinstva iz Gornjeg Matejevca, ekipe koja pretenduje na prvo mesto, i mislim da u toj utakmici možemo da pokažemo naš kvalitet − dodaje Đorđević.

Rožina: Naisus – Delijski vis (Niš) 1:10,
Niš: OFK Niš – Zemljoradnik (Balajinac)  2:0,
Brzi  Brod: OFK Brzi Brod – Jedinstvo (Gornji Matejevac) 0:0 i
Malošište: Malošište – Bukovik (Ražanj) 3:0.

Na čelu tabele sa 48 bodova je Pukovac, sa bodom manje drugi je OFK Brzi Brod, Jedinstvo (GM) je treće sa 45 bodova. Što se naših zonaša tiče, Morava je i dalje šesta sa 35 bodova, dok je OFK Napredak pao na osmo mesto sa 25 bodova.

Fotografije: Oliver Stefanović