Морава лако против Орљана, кикс Напретка

У Зони Центар одиграни су мечеви 24. кола.

После две везане победе, фудбалери ОФК Напретка 1929 претрпели су пораз. На гостовњу у Белотинцу Алексинчани су од Наших крила поражени са 3:1.

ОФК Напредак 1929 (фотографија из архиве)

А наш други зонаш, Морава, играо је код куће без чак четворице стандардних првотимаца и против солидне екипе Орљана укњижио три нова бода.

ФК Морава Житковац

Морава је до предности стигла у 7. минуту, када је Иван Младеновић шутирао главом и затресао стативу од које се лопта одбила и ушла у мрежу. До краја полувремена ривали су играли чврсто и борбено, али голова није било. Први део утакмице одличном игром обележио је млади и талентовани Лука Ристић. Други погодак за Мораву постигао је Мартин Ристић у 72. минуту, да би пет минута касније Михајло Цветковић евро голом повисио на 3:0. У 85. минуту Симић је поставио коначан резултат.

Дакле, Морава – Орљане 4:0.

− Била је то зрела и добра игра нашег тима, моји су играчи одлично одиграли утакмицу − каже за наш портал тренер Мораве, Предраг Ђорђевић. − Овим двема победама,  против Земљорадника и сада против Орљана, врло лако смо пребродили онај шок након пораза од ОФК Ниша и ОФК Напретка. У наредном колу играмо против Јединства из Горњег Матејевца, екипе која претендује на прво место, и мислим да у тој утакмици можемо да покажемо наш квалитет − додаје Ђорђевић.

Рожина: Наисус – Делијски вис (Ниш) 1:10,
Ниш: ОФК Ниш – Земљорадник (Балајинац)  2:0,
Брзи  Брод: ОФК Брзи Брод – Јединство (Горњи Матејевац) 0:0 и
Малошиште: Малошиште – Буковик (Ражањ) 3:0.

На челу табеле са 48 бодова је Пуковац, са бодом мање други је ОФК Брзи Брод, Јединство (ГМ) је треће са 45 бодова. Што се наших зонаша тиче, Морава је и даље шеста са 35 бодова, док је ОФК Напредак пао на осмо место са 25 бодова.

Фотографије: Оливер Стефановић