Jastreb

Marko Habe: Teško je igrati kad ste favorit

Košarkaši Jastreba iz Aleksinca nastavili su sa dobrim rezultatima i u prethodnom 18. kolu Prve regionalne lige – Istok. Na svom parketu Aleksinčani su savladali KK Aktavis akdaemiju iz Leskovca sa 84:80. O samom toku utakmice predsednik kluba Marko Habe kaže da je ona bila očekivano teška.

‒ Mi smo bili izričiti favoriti, međutim nismo otvorili utakmicu na najbolji način, što se generalno odrazilo na ceo tok utakmice. Na poluvremenu smo gubili sa tri razlike, što je s obzirom na naš kvalitet igre bio i dobar rezultat. U drugom poluvremenu smo se malo trgli, zaigrali našu igru, međutim, tada su i oni krenuli da igraju dodatno bolje, tako da smo tek u četvrtoj četvrtini uspeli da preuzmemo utakmicu i ostvarimo vrlo bitnu pobedu – kaže Habe.

U narednom kolu Jastreb gostuje u Beloj Palanci, gde ga očekuje domaća ekipa Mladost Vesna. Prema najavama našeg sagovornika očekuje se vrlo zanimljiva utakmica.

‒ To je ekipa koja nas je ovde u Aleksincu dobila u prvom delu prvenstva iako se nalazi ispod nas na tabeli, tako da ćemo biti motivisani da im se revanširamo. Da li će nam oni to i dozvoliti, videćemo za sedam dana – poručuje Habe.

Jastreb se trenutno nalazi na petom mestu Prve regionalne lige – Istok sa 28 poena, odnosno 10 pobeda i osam poraza, dok je Mladost Vesna na desetoj poziciji sa 26 poena i obrnutim skorom – osam pobeda i deset poraza. Lider na tabeli je niški Fer plej sa 33 poena, koliko imaju drugoplasirana Morava iz Vladičinog Hana i treći, Radnik iz Surdulice.