Jastreb

Марко Хабе: Тешко је играти кад сте фаворит

Кошаркаши Јастреба из Алексинца наставили су са добрим резултатима и у претходном 18. колу Прве регионалне лиге – Исток. На свом паркету Алексинчани су савладали КК Актавис aкдаемију из Лесковца са 84:80. О самом току утакмице председник клуба Марко Хабе каже да је она била очекивано тешка.

‒ Ми смо били изричити фаворити, међутим нисмо отворили утакмицу на најбољи начин, што се генерално одразило на цео ток утакмице. На полувремену смо губили са три разлике, што је с обзиром на наш квалитет игре био и добар резултат. У другом полувремену смо се мало тргли, заиграли нашу игру, међутим, тада су и они кренули да играју додатно боље, тако да смо тек у четвртој четвртини успели да преузмемо утакмицу и остваримо врло битну победу – каже Хабе.

У наредном колу Јастреб гостује у Белој Паланци, где га очекује домаћа екипа Младост Весна. Према најавама нашег саговорника очекује се врло занимљива утакмица.

‒ То је екипа која нас је овде у Алексинцу добила у првом делу првенства иако се налази испод нас на табели, тако да ћемо бити мотивисани да им се реванширамо. Да ли ће нам они то и дозволити, видећемо за седам дана – поручује Хабе.

Јастреб се тренутно налази на петом месту Прве регионалне лиге – Исток са 28 поена, односно 10 победа и осам пораза, док је Младост Весна на десетој позицији са 26 поена и обрнутим скором – осам победа и десет пораза. Лидер на табели је нишки Фер плеј са 33 поена, колико имају другопласирана Морава из Владичиног Хана и трећи, Радник из Сурдулице.