Lep uspeh „Voždovih” đaka: Srebro za Lava i Lazara

Dvojica učenika Osnovne škole „Vožd Karađorđe”, koji su i članovi Džudo kluba „Aleksinac”, osvojili su srebrne medalje na juče održanom Školskom prvenstvu Srbije u džudou.

Radi se o Lavu Petroviću (dečaci, III grupa, – 46 kg) i Lazaru Stoiljkoviću (dečaci, IV grupa, + 81kg). Nadomak medalje bio je učenik Osnovne škole „Ljupče Nikolić”, Ilija Trajković (dečaci, IV grupa, – 81 kg) koji je osvojio peto mesto.

− Čestitam Lavu i Lazaru na osvojenim medaljama i mislim da su na pravi način reprezentovali svoju školu i naš grad. Ujedno zahvaljujem Savezu za školski sport opštine i njegovom predsedniku Marku Terziću koji su nam pomogli u organizaciji prevoza − kazala je za naš portal Bojana Stanković, trener Džudo kluba „Aleksinac”.

Na Školskom prvenstvu Srbije za učenike osnovnih i srednjih škola, koje je održano u Sportskom centru „Šumice” u Beogradu, takmičilo se 513 đaka iz 293 škole.

Aleksinčani idu na međuokružno

Na jučerašnjem okružnom takmičenju u futsalu u Nišu, u kategoriji pionira ekipa aleksinačke osmoletke „Ljupče Nikolić” pobedila je sa 3:0 odgovarajući tim škole „Čegar” i plasirala se na međuokružno takmičenje.

U konkurenciji omladinki odličan rezultat zabeležile su fudbalerke Tehničke škole „Prota Stevan Dimitrijević” koje su sa 2:0 savladale ekipu Ekonomske škole i tako izborile plasman na međuokružno nadmetanje.

Fotografije: Džudo klub „Aleksinac”