Kuze: Presudile neiskorišćene šanse

U 15. kolu Prve lige – Istok rukometaši RK Aleksinac igrali su na svom parketu protiv Zaječara 1949. Zaječarci su doputovali u Aleksinac sa epitetom favorita i može se reći da su tu ulogusasvim opravdali. Na poluvremenu rezultat je bio 16:19, na kraju 28:35.

− Rezultatski smo bili u igri do sredine drugog poluvremena − kaže za naš portal trener Aleksinčana Bojan Stefanović Kuze. – U tim momentima se i lomila utakmica. Imali smo nekoliko šansi koje nismo iskoristili. Međutim, gosti su svoje prilike realizovali i stvorili prednost od nekoliko golova. Naša odbrana nije funkcionisala onako kako smo želeli i to je i odlučilo utakmicu − dodaje naš sagovornik.

Najefikasniji strelci u obe ekipe bili su dvojica Nemanja, Ristić koji je za domaću ekipu postigao devet golova i Sandulović koji je za ekipu gostiju dao 11 golova.

Posle 15 odigranih kola, Aleksinac je na sedmom mestu sa 11 bodova, a u narednom kolu odlazi u Veliku Planu, gde će odmeriti snage sa Jedinstvom.

ALEKSINAC – ZAJEČAR 1949 28:35 (16:19)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 100. Sudije: Daniel Stanković, Predrag Marinković (Leskovac). Sedmerci: Aleksinac 3 (3), Zaječar 1 (1). Isključenja: Aleksinac 8, Zaječar 10 minuta.

ALEKSINAC: Ristić 9, Bojović 7, Veličković 1, Stojković, Spasovski, Trivunac 1, Pejić 4, Radovanović, Milanović 1, Nedeljković, Stevanović 1, Cako 4.

ZAJEČAR: Mladenović, Stevanović, Stefanović, Pavlović 2, Nemanja Sandulović 11, Nikolić 4, Radić, Ilić 6, Tomić, Mitrović, Pavlović, Marinković 6, Nikola Sandulović 1, Golubović, Jocić 1, Mijović 4.

Fotografije: RK Aleksinac