Кузе: Пресудиле неискоришћене шансе

У 15. колу Прве лиге – Исток рукометаши РК Алексинац играли су на свом паркету против Зајечара 1949. Зајечарци су допутовали у Алексинац са епитетом фаворита и може се рећи да су ту улогусасвим оправдали. На полувремену резултат је био 16:19, на крају 28:35.

− Резултатски смо били у игри до средине другог полувремена − каже за наш портал тренер Алексинчана Бојан Стефановић Кузе. – У тим моментима се и ломила утакмица. Имали смо неколико шанси које нисмо искористили. Међутим, гости су своје прилике реализовали и створили предност од неколико голова. Наша одбрана није функционисала онако како смо желели и то је и одлучило утакмицу − додаје наш саговорник.

Најефикаснији стрелци у обе екипе били су двојица Немања, Ристић који је за домаћу екипу постигао девет голова и Сандуловић који је за екипу гостију дао 11 голова.

После 15 одиграних кола, Алексинац је на седмом месту са 11 бодова, а у наредном колу одлази у Велику Плану, где ће одмерити снаге са Јединством.

АЛЕКСИНАЦ – ЗАЈЕЧАР 1949 28:35 (16:19)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 100. Судије: Даниел Станковић, Предраг Маринковић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 3 (3), Зајечар 1 (1). Искључења: Алексинац 8, Зајечар 10 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Ристић 9, Бојовић 7, Величковић 1, Стојковић, Спасовски, Тривунац 1, Пејић 4, Радовановић, Милановић 1, Недељковић, Стевановић 1, Цако 4.

ЗАЈЕЧАР: Младеновић, Стевановић, Стефановић, Павловић 2, Немања Сандуловић 11, Николић 4, Радић, Илић 6, Томић, Митровић, Павловић, Маринковић 6, Никола Сандуловић 1, Голубовић, Јоцић 1, Мијовић 4.

Фотографије: РК Алексинац