Kup je Napretkov!

Finale Kupa Fudbalskog saveza Opštine Aleksinac, u kome su megdan podelile ekipe zonaša OFK Napretka i žitkovačke Morave, pobudilo je veliko interesovanje ljubitelja fudbala. Više od 900 gledalaca juče je na Gradskom stadionu pratilo kvalitetnu, borbenu i neizvesnu utakmicu starih rivala.

Prvi deo meča pripao je Žitkovčanima (1:2), u drugom su bili bolji Aleksinčani. U 84. minutu „rezervista” Mladenović dobio jedrugi žuti, odnosno crveni karton, pa su gosti do kraja utakmice igrali sa igračem manje.

I kada su svi očekivali da će odluka o pobedniku pasti nakon penal-ruleta, u zaustavnom vremenu Gojković je savladao golmana Zlatića i svom timu doneo pobedu.

Kapitenu OFK Napretka Slavoljubu Laziću pobednički pehar uručio je predsednik Opštine Dalibor Radičević.

OFK NAPREDAK – MORAVA 3:2 (1:2)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: 900. Sudija: Predrag Milovanović (Al. Rudnik). Strelci: 0:1 D. Velinov u 8, 0:2 Marković u 19, 1:2 Stojanović u 44, 2:2 Arsić u 63, 3:2 Gojković u 92. minutu. Žuti kartoni: Stojanović, Lazić (OFK Napredak), Simić, Ristić (Morava). Crveni karton: Mladenović (Morava) u 84. minutu.

OFK NAPREDAK: Čudić, R. Stojanović (od 55. Đorđević), Nešić, N. Cander, Popović, Stanković, N. Stojanović, S. Lazić, Čabrić, Gojković (od 92. U. Lazić), Arsić.

MORAVA: Zlatić, Novković (od 75. Đ. Ristić), L. Ristić, Marjanović, Mitić, Radenković (od 87. Stojanović), D. Velinov, Simić (od 46. U. Velinov), Marković (od 75. Đ. Janković), M. Ristić, S. Janković (od 46. Mladenović).