Куп је Напретков!

Финале Купа Фудбалског савеза Општине Алексинац, у коме су мегдан поделиле екипе зонаша ОФК Напретка и житковачке Мораве, побудило је велико интересовање љубитеља фудбала. Више од 900 гледалаца јуче је на Градском стадиону пратило квалитетну, борбену и неизвесну утакмицу старих ривала.

Први део меча припао је Житковчанима (1:2), у другом су били бољи Алексинчани. У 84. минуту „резервиста” Младеновић добио једруги жути, односно црвени картон, па су гости до краја утакмице играли са играчем мање.

И када су сви очекивали да ће одлука о победнику пасти након пенал-рулета, у зауставном времену Гојковић је савладао голмана Златића и свом тиму донео победу.

Капитену ОФК Напретка Славољубу Лазићу победнички пехар уручио је председник Општине Далибор Радичевић.

ОФК НАПРЕДАК – МОРАВА 3:2 (1:2)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 900. Судија: Предраг Миловановић (Ал. Рудник). Стрелци: 0:1 Д. Велинов у 8, 0:2 Марковић у 19, 1:2 Стојановић у 44, 2:2 Арсић у 63, 3:2 Гојковић у 92. минуту. Жути картони: Стојановић, Лазић (ОФК Напредак), Симић, Ристић (Морава). Црвени картон: Младеновић (Морава) у 84. минуту.

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, Р. Стојановић (од 55. Ђорђевић), Нешић, Н. Цандер, Поповић, Станковић, Н. Стојановић, С. Лазић, Чабрић, Гојковић (од 92. У. Лазић), Арсић.

МОРАВА: Златић, Новковић (од 75. Ђ. Ристић), Л. Ристић, Марјановић, Митић, Раденковић (од 87. Стојановић), Д. Велинов, Симић (од 46. У. Велинов), Марковић (од 75. Ђ. Јанковић), М. Ристић, С. Јанковић (од 46. Младеновић).