Куп ФСО: Алексинчани за пет минута два гола

У склопу трећег кола Купа Фудбалског савеза општине Алексинац, јуче и прекјуче су одигране три утакмице, и то у Алексинцу, Сврљигу и на Алексиначком Руднику.

ОФК Напредак је у Алексинцу са 2:0 победио Црвену звезду из Горњег Љубеша. Алексинчани су за пет минута постигли два гола (Стојановић у 71. и Ђорђевић у 76. минуту) и пласирали се у полуфинале.

Славио је и Сврљиг који је пред својим навијачима са 2:1 савладао тим Младости 1955 из Моравца. Сва три гола постигнута су у другом полувремену. Илијић је у 57. минуту начео мрежу Моравчана, на 2:0 повисио је Николић у 65. минуту. Пораз је ублажио Ристић у 74. минуту. Последњих осам минута гости су играли са играчем мање, јер је Милошевић добио црвени картон.

На Градском стадиону на Алексиначком Руднику играли су општински лигаши, Рудар 2016 и Краљево. „Рудариˮ су до врха напунили мрежу гостију; тријумфовали су 9:1! Четвороструки стрелац је Остоја Лазић, по два гола дали су Петар Ђорђевић и Милетић, а један Дурмишевић. Стрелац за госте био је Маринковић.

Сада су на реду два полуфинална меча. Прва полуфинална утакмица на програму је у среду, 7. јуна,  на Градском стадиону на Алексиначком Руднику. Ривали ће бити зонаши, Сврљиг и Буковик из Ражња који је у овом колу био слободан.

Сутрадан, у другом полуфиналу на стадиону Мораве у Житковцу састају се ОФК Напредак 1929 и Рудар 2016, док је финална утакмица планирана за среду (14. јун) на Градском стадиону у Алексинцу.

Сви мечеви почињу у 17.30 сати.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:0 (0:0)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Стојановић у 71, 2:0 Ђорђевић у 76. минуту. Жути картони: Николић, Ђошев (ОФК Напредак), Степановић, Лазаревић, Ишпановић (Ц. звезда).

ОФК НАПРЕДАК: Петковић, Ђошев, Нешић, Спасић, Станковић, Николић, С. Лазић (од 80. Петровић), Ђорђевић, Стојановић, И. Ловренчић, У. Лазић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ненад Милојевић, Живић, Тасић, Анђелинковић, Лазаревић, Никола Милојевић, С. Живковић, Степановић, Н. Живковић (од 80. И. Јовановић), Вацић, Ишпановић.

СВРЉИГ – МЛАДОСТ 1955 2:1 (0:0)

Стадион СЦ Пастириште, Сврљиг. Судија: Вељко Маринковић (Сврљиг). Стрелци: 1:0 Илијић у 57, 2:0 Николић у 65, 2:1 Ристић у 74. минуту. Жути картони: Вучковић, Николић, В. Петровић (Сврљиг), Живадиновић, Пејковић, Лазић, Ристић, тренер Смиљковић  (Младост). Црвени картон: Милошевић (Младост) у 82. минуту.

СВРЉИГ: Чудић, Миливојевић, Николић, Алексић, В. Петровић, Жикић (од 65. Савић), Илијић, Д. Петровић (од 46. Вучковић), Недељковић, Стојановић, Михајловић.

МЛАДОСТ: Миленковић, Пејковић (од 75. Д. Петровић), Стевић (од 46. Живадиновић), Цветковић, Смиљковић, Арсић (од 75. Н. Петровић), Ђорђевић, Ристић, Станојковић (од 46. Живковић, од 70. Милошевић), Лазић, Димитријевић.

РУДАР 2016 – КРАЉЕВО 9:1 (4:0)

Градски стадион, Ал. Рудник. Судија: Марко Станојевић (М. Бујмир). Стрелци: 1:0 Лазић у 18, 2:0 Милетић у 30, 3:0 Лазић у 34, 4:0 Дурмишевић у 35, 5:0 Милетић у 49, 6:0 Лазић у 56, 6:1 Маринковић у 65, 7:1 (из пенала) П. Ђорђевић) у 67, 8:1 П. Ђорђевић у 80, 9:1 Лазић у 85. минуту.

РУДАР 2016: А. Ристић, А. Ђорђевић (од 46. Димитријевић), Ивановић, Дурмишевић, Петровић, Јовановић, Милетић, М. Земљак, Лазић, Стојанов, П. Ђорђевић.

КРАЉЕВО: Лазић, Лазаревић, Маринковић, Крстић, В.  Станковић, Јовчић, Радичевић, П. Станковић, Стаменковић, Димитријевић, Вукадиновић.

Насловна фотографија: Архива.