Kormanci ne daju vrh, u Subotincu bez pobednika

U Opštinskoj fudbalskoj ligi minulog vikenda odugrani su mečevi 13. kola.

Derbi susret odigran je u Bobovištu između Jedinstva i jesenjeg šampiona i lidera prenstva, Sloge iz Kormana. Domaći tim je dva puta bio u vođstvu, ali su uporni gosti dva puta uspeli da izjednače rezultat, a u samom finišu meča, dva minuta pre kraja, Kormanci su postigli i treći pogodak i tako stigli do nove pobede. Dva gola za Jedinstvo postigao je Nikola Radojković, dok je za Slogu takođe dvostruki strelac bio Dragan Stanimirović, a jedan gol je dao Aleksa Đorđević.

Utakmica u Subotincu, u kojoj su rivali bili Škriljac iz Bradarca i Napredak 2012 iz Krušja, završena je bez pobednika – 1:1.

Na Aleksinačkom Rudniku su igrali Rudar 2016 i Borac iz Trnjana. Pre početka meča, igrači i gledaoci minutom ćutanja odali su poštu kamaratima koji su nastradali u rudarskoj nesreći u Rudniku „Soko” u Čitluku kod Sokobanje. Meč je završen trijumfom domaće ekipe – 3:0.

U Vitoševcu su odmerili snage Polet i Crvena zvezda iz Gornjeg Ljubeša. Gosti su slavili ubedljivim rezultatom  – 0:4.

Tri boda upisao je Ratar koji je u Gornjoj Peščanici sa 2:0 savladao ekipu Tempa iz Mozgova, dok je OFK Sloga iz Dobrujevca u Rutevcu bila bolja od istoimene ekipe – 0:1.

Posle ovog kola, Sloga je i dalje na liderskoj poziciji sa 33 boda, drugi je Napredak 2012 sa četiri boda manje, na trećoj poziciji  je Škriljac sa 28 bodova, četvrto je Jedinstvo sa 25 bodova, itd.

JEDINSTVO-SLOGA 2:3 (1:0)

Igralište u Bobovištu. Gledalaca: oko 50. Sudija: Ivica Stojanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Radojković u 27, 1:1 Stanimirović u 52, 2:1 Radojković u 77, 2:2 A. Đorđević u 81, 2:3 Stanimirović u 88. minutu. Žuti kartoni: Ljubenović (Jedinstvo), Stojiljković, Dabračić (Sloga).

JEDINSTVO: Milenković, Ljubenović, Stefanović, Zorkić, Živković, Adamov, Lazarević, Vidojković, Radivojević, Ljubisavljević, Radojković.

SLOGA: Veljković, Stojković, Stojiljković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, Đorđević, Dabarčić (od 31. N. Đorđević, od 46. N. Radojković), Stanimirović, M. Anđelković, L. Babić.

RATAR-TEMPO 2:0 (1:0)

Igralište u G. Peščanici. Gledalaca: 20. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 1:0 A. Stanković u 28, 2:0 A. Stanković u 82. minutu. Žuti kartoni: I. Prokić (Ratar), Išpanović (Tempo).

RATAR: Đokić, B. Stanković, Popović, Stošić, Tomić, Milanović, A. Stanković, Kostov, Todorović, I. Prokić, M. Prokić (od 46. Ljubisavljević).

TEMPO: Petrović, Stambolić, Mladenović, Petrov, Mijailović, Milenković, Mladenović, Zipalović, Dimitrijeić, Stanković, Išpanović.

Fotografije: Milan Jovanović