Корманци не дају врх, у Суботинцу без победника

У Општинској фудбалској лиги минулог викенда одуграни су мечеви 13. кола.

Дерби сусрет одигран је у Бобовишту између Јединства и јесењег шампиона и лидера пренства, Слоге из Кормана. Домаћи тим је два пута био у вођству, али су упорни гости два пута успели да изједначе резултат, а у самом финишу меча, два минута пре краја, Корманци су постигли и трећи погодак и тако стигли до нове победе. Два гола за Јединство постигао је Никола Радојковић, док је за Слогу такође двоструки стрелац био Драган Станимировић, а један гол је дао Алекса Ђорђевић.

Утакмица у Суботинцу, у којој су ривали били Шкриљац из Брадарца и Напредак 2012 из Крушја, завршена је без победника – 1:1.

На Алексиначком Руднику су играли Рудар 2016 и Борац из Трњана. Пре почетка меча, играчи и гледаоци минутом ћутања одали су пошту камаратима који су настрадали у рударској несрећи у Руднику „Соко” у Читлуку код Сокобање. Меч је завршен тријумфом домаће екипе – 3:0.

У Витошевцу су одмерили снаге Полет и Црвена звезда из Горњег Љубеша. Гости су славили убедљивим резултатом  – 0:4.

Три бода уписао је Ратар који је у Горњој Пешчаници са 2:0 савладао екипу Темпа из Мозгова, док је ОФК Слога из Добрујевца у Рутевцу била боља од истоимене екипе – 0:1.

После овог кола, Слога је и даље на лидерској позицији са 33 бода, други је Напредак 2012 са четири бода мање, на трећој позицији  је Шкриљац са 28 бодова, четврто је Јединство са 25 бодова, итд.

ЈЕДИНСТВО-СЛОГА 2:3 (1:0)

Игралиште у Бобовишту. Гледалаца: око 50. Судија: Ивица Стојановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Радојковић у 27, 1:1 Станимировић у 52, 2:1 Радојковић у 77, 2:2 А. Ђорђевић у 81, 2:3 Станимировић у 88. минуту. Жути картони: Љубеновић (Јединство), Стојиљковић, Дабрачић (Слога).

ЈЕДИНСТВО: Миленковић, Љубеновић, Стефановић, Зоркић, Живковић, Адамов, Лазаревић, Видојковић, Радивојевић, Љубисављевић, Радојковић.

СЛОГА: Вељковић, Стојковић, Стојиљковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић, Ђорђевић, Дабарчић (од 31. Н. Ђорђевић, од 46. Н. Радојковић), Станимировић, М. Анђелковић, Л. Бабић.

РАТАР-ТЕМПО 2:0 (1:0)

Игралиште у Г. Пешчаници. Гледалаца: 20. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 А. Станковић у 28, 2:0 А. Станковић у 82. минуту. Жути картони: И. Прокић (Ратар), Ишпановић (Темпо).

РАТАР: Ђокић, Б. Станковић, Поповић, Стошић, Томић, Милановић, А. Станковић, Костов, Тодоровић, И. Прокић, М. Прокић (од 46. Љубисављевић).

ТЕМПО: Петровић, Стамболић, Младеновић, Петров, Мијаиловић, Миленковић, Младеновић, Зипаловић, Димитријеић, Станковић, Ишпановић.

Фотографије: Милан Јовановић