Kormanci na tronu!

Meč u Kormanu između najvećih rivala za šampionski tron, Sloge i Napretka 2012 iz Krušja, u potpunosti je opravdao epitet derbija sezone.

Bila je to čvrsta i vrlo borbena utakmica u kojoj je ulog bio zaista veliki – šampionska titula. Više od igre imali su gosti koji su stvorili veliki broj prilika, ali ih nisu iskoristili.

Kormanci su do prednosti došli u 26. minutu pogotkom Stanimirovića. U drugom delu utakmice, u 54. minutu, šok za navijače domaćih: Stojković je greškom pogodio sopstvenu mrežu i izjednačio rezultat.

Do kraja utakmice bilo je prilika na obe strane, ali se mreže nisu zatresle. Igralo se dosta nervozno, pa je zbog nesportskog ponašanja i bezobzirnih startova sudija pokazao čak 13 žutih kartona – osam domaćim igračima i pet gostima.

Meč je, dakle, završen bez pobednika – 1:1, a to znači da je prvo mesto i šampionsku titulu u Opštinskoj ligi osvojila ekipa Sloge sa 55 bodova, odnosno sa bodom više od drugoplasiranog Napretka 2012.

Na preostalih pet utakmica prava goleda – čak 36 golova, u proseku 7,2 pogotka po meču. Deset golova bilo je na utakmici na Aleksinačkom Rudniku: Rudar 2016 – Ratar iz Gornje Peščanice 3:7, pobeda gostiju. Gosti su slavili na još dve utakmice, u Rutevcu Rutevac – Crvena zvezda 0:7, i u Mozgovu, Tempo – Polet iz Vitoševca 0:4. U Subotincu Škriljac je sa 6:1 pobedio Borca, a tri boda uknjižilo je i Jedinstvo koje je u Bobovištu sa 7:1 savladalo OFK Slogu.

Pehar pobedniku

Osvajanjem prvog mesta Kormanci su stekli pravo da se od jeseni takmiče u višem rangu – Okružnoj ligi. Kapitenu Sloge Aleksandru Anđelkoviću pobednički pehar uručio je predsednik Fudbalskog saveza opštine Aleksinac Milan Jovanović.

SLOGA-NAPREDAK 2012 1:1(1:0)

Igralište u Kormanu. Gledalaca: oko 400. Sudija: Željko Stoilkov (Al. Rudnik). Strelci: 1:0 Stanimirović u 26, 1:1 Stojković (autogol) u 54. minutu. Žuti kartoni: Nedeljković, A. Anđelković, D. Đorđević, Stojiljković, L. Babić, Veljković, Stanimirović, Stojanović (Sloga), Milanović, Aleksa Petrović, Cvetković, Jevremović, Đošev (Napredak 2012).

SLOGA: Veljković, Stojković, Stojiljković (od 89. Nedeljković), D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, A. Đorđević (od 55. Dabarčić), M. Anđelković, Stanimirović, Stojanović, L. Babić.

NAPREDAK 2012: L. Stevanović, Đorđević, Marković, A. Stevanović, Aleksa Petrović, Milanović (od 46. Đošev), Civić, K. Jeremović, Aleksandar Petrović, Cvetković, Mihajlović (od 63. V. Grujić).

Više fotografija na Fejsbuk stranici Radio Aleksinca.