Корманци на трону!

Меч у Корману између највећих ривала за шампионски трон, Слоге и Напретка 2012 из Крушја, у потпуности је оправдао епитет дербија сезоне.

Била је то чврста и врло борбена утакмица у којој је улог био заиста велики – шампионска титула. Више од игре имали су гости који су створили велики број прилика, али их нису искористили.

Корманци су до предности дошли у 26. минуту поготком Станимировића. У другом делу утакмице, у 54. минуту, шок за навијаче домаћих: Стојковић је грешком погодио сопствену мрежу и изједначио резултат.

До краја утакмице било је прилика на обе стране, али се мреже нису затресле. Играло се доста нервозно, па је због неспортског понашања и безобзирних стартова судија показао чак 13 жутих картона – осам домаћим играчима и пет гостима.

Меч је, дакле, завршен без победника – 1:1, а то значи да је прво место и шампионску титулу у Општинској лиги освојила екипа Слоге са 55 бодова, односно са бодом више од другопласираног Напретка 2012.

На преосталих пет утакмица права голеда – чак 36 голова, у просеку 7,2 поготка по мечу. Десет голова било је на утакмици на Алексиначком Руднику: Рудар 2016 – Ратар из Горње Пешчанице 3:7, победа гостију. Гости су славили на још две утакмице, у Рутевцу Рутевац – Црвена звезда 0:7, и у Мозгову, Темпо – Полет из Витошевца 0:4. У Суботинцу Шкриљац је са 6:1 победио Борца, а три бода укњижило је и Јединство које је у Бобовишту са 7:1 савладало ОФК Слогу.

Пехар победнику

Освајањем првог места Корманци су стекли право да се од јесени такмиче у вишем рангу – Окружној лиги. Капитену Слоге Александру Анђелковићу победнички пехар уручио је председник Фудбалског савеза општине Алексинац Милан Јовановић.

СЛОГА-НАПРЕДАК 2012 1:1(1:0)

Игралиште у Корману. Гледалаца: око 400. Судија: Жељко Стоилков (Ал. Рудник). Стрелци: 1:0 Станимировић у 26, 1:1 Стојковић (аутогол) у 54. минуту. Жути картони: Недељковић, А. Анђелковић, Д. Ђорђевић, Стојиљковић, Л. Бабић, Вељковић, Станимировић, Стојановић (Слога), Милановић, Алекса Петровић, Цветковић, Јевремовић, Ђошев (Напредак 2012).

СЛОГА: Вељковић, Стојковић, Стојиљковић (од 89. Недељковић), Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић, А. Ђорђевић (од 55. Дабарчић), М. Анђелковић, Станимировић, Стојановић, Л. Бабић.

НАПРЕДАК 2012: Л. Стевановић, Ђорђевић, Марковић, А. Стевановић, Алекса Петровић, Милановић (од 46. Ђошев), Цивић, К. Јеремовић, Александар Петровић, Цветковић, Михајловић (од 63. В. Грујић).

Више фотографија на Фејсбук страници Радио Алексинца.