Kormanci gaze, Trnjanci se „probudili“ tek u 83. minutu

Proteklog vikenda odigrane su utakmice drugog kola Opštinske fudbalske lige.

U Trnjanu Borac je prepustio ceo plen fudbalerima Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika koji su pobedili sa 2:3.“Rudari“ su do 83. minuta imali ubedljivu prednost od čak 0:3. Tek tada su se Trnjanci „probudili“ i golovima dvostrukog strelca Veljka Stankovića za sedam minuta smanjili na 2:3. Sudija Dušan Tomić pokazao je na ovoj utakmici osam žutih kartona.

OFK Sloga je u Dobrujevcu upisala prve ovojesenje bodove; sa 4:1 pobedila je Rutevac.
Istim rezultatom, dakle 4:1, Napredak 2012 iz Krušja kao domaćin slavio je u Gredetinu protiv Škriljca iz Bradarca. Trener Krušjana Ivan Stanković dobio je crveni karton u 45. minutu zbog nasrtaja na rezervnog igrača gostiju.

Sloga je u Kormanu ubedljivo, sa 3:0, savladala Jedinstvo iz Bobovišta i tako zabeležila drugi trijumf u prvenstvu. Poslednjih 12 minuta utakmice gosti su igrali sa igračem manje pošto je Ljubenović „zaradio“ drugi žuti karton.

Na gostovanju u Gornjem Ljubešu, Polet iz Vitoševca je iznenadio Crvenu zvezdu i slavio sa 1:2. To je druga „trojka“ Vitoševčana u novoj sezoni.

Prvu pobedu zabeležili su i fudbaleri Tempa koji su na svom stadionu u Mozgovu sa 3:1 saladali Ratara iz Gornje Peščanice.

Posle dva kola, stopostotni učinak ostvarili su Sloga i Polet, Rudar je treći sa četiri boda, itd.

Fotografije: Milan Jovanović

SLOGA-JEDINSTVO 3:0 (1:0)
Igralište Sloge u Kormanu.Gledalaca: oko 30. Sudija: Miloš Pejčinović (Radevac). Strelci: 1:0 N. Đorđević u 19, 2:0 M. Anđelković u 50, 3:0 L. Babić u 70. minutu. Žuti kartoni: Stevanović, M. Anđelković, A. Anđelković (Sloga), Stefanović, Ranđelović, Ljubisavljević (Jedinstvo). Crveni karton: Ljubenović (Jedinstvo) u 78. minutu.

SLOGA: Nedeljković, Stojković (od 82. Marinković), Stojiljković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, A. Đorđević, N. Đorđević (od 71. Dimitrijević), Stanimirović, M. Anđelković, L. Babić.
JEDINSTVO: Milenković, Rakić, Stefanović, Vidojković, Adamov, Živković, Zorkić (od 45. Ljubenović), Blagojević, Radivojević, Radojković, Ranđelović.

NAPREDAK 2012 – ŠKRILJAC 4:1(1:1)
Igralište u Gredetinu. Gledalaca: oko 30. Sudija: Uroš Radosavljević (Aleksinac). Strelci: 1:0 Cvetković u 30, 1:1 Miletić u 34, 2:1 Petrović u 75, 3:1 Cvetković u 82, 4:1 Cvetković u 87. minutu. Žuti kartoni: Milošević, Stanišić, Cvetković, Petrović, Stanković (Napredak 2012), Ristić, Stevanović (Škriljac). Crveni karton: Ivan Stanković, trener Napretka 2012, u 45. minutu.

NAPREDAK 2012: Stevanović, A. Jevremović (od 46. Stanković), Petrović, S. Đorđević (od 58. M. Đorđević), Milošević, Filipović, K. Jevremović, Stanišić, Petković, M. Cvetković, P. Petković (od 46. G. Cvetković) .
ŠKRILJAC: Nešić, M. Milošević, V. Milošević (od 55. Nešić), Stanković, Mladenović, Vojinović (od 36. S. Milošević), S. Miletić, Stevanović, M. Miletić, Stojanovski, Ristić (od 80. Radović).

BORAC – RUDAR 2016 2:3 (0:1)
Igralište Borca u Trnjanu. Sudija: Dušan Tomić (Gredetin). Strelci: 0:1 Aranđelović u 4, 0:2 P. Đorđević u 50, 0:3 Durmišević u 56, 1:3 Stanković u 83, 2:3 Stanković u 90. minutu. Žuti kartoni: Veljković, Miloš Zlatanović, Marko Zlatanović, I. Ilić, Simić, M. Grujić (Borac), Durmišević, P. Đorđević (Rudar 2016).

BORAC: Vučković, M. Ilić (od 48. Glišić), Jovanović (od 65. Begović), I. Ilić, Marko Zlatanović, Kostić (od 65. Simić), Miloš Zlatanović, Veljković (od 33. M. Dojčinović), N. Dojčinović, Pavić (od 20. Grujić), Stanković.
RUDAR 2016: Vučić, A. Đorđević (od 79. Labović), Ivanović (od 68. Stanković), Slavnić, Brzaković, Durmišević (od 68. Jevremović), Jovanović, Aranđelović (od 68. S. Lazić), O. Lazić, Stojanov, P. Đorđević.