„Korman 2023”: Petarda Nišlija protiv Kormanaca!

Na Noćnom turniru u malom fudbalu „Korman 2023”, koji je startovao 3. avgusta uz učešće 14 ekipa, sinoć su odigrane još tri utakmice, čime je okončano takmičenje po grupama.

Ratar iz Gornje Peščanice najpre je sa 8:7 pobedio je Mišu i drugare iz Rutevca, a potom i Tasić ketering iz Aleksinca sa 3:2, dok je Srbija autoput iz Niša sa 5:0 savladala ekipu Transkop Marinković iz Kormana.

Večeras i sutra igraju se četvrtfinalne utakmice.

Večeras od 21.30 sastaju se Doktori iz Aleksinca i Ratar, a sat kasnije rivali su Sloga iz Kormana i Srbija autoput. Sutra od 21.30 igraće Game over iz Suhotnai Rival iz Aleksinca, i u 22.30 Krušje i Mihajlović iz Paraćina.

Kako nam je rekao Mladen Stoljiković, jedan od organizatora turnira, u petak su na programu polufinalni mečevi, a u subotu finale. Pre finala, snage će odmeriti finalisti u kategoriji mlađih fudbalera, ekipe Kormana i Radevca.

Najbolja ekipa u kategoriji seniora osvojiće 70.000 dinara, drugoplasiranoj ekipi sledi novčana nagrada od 20.000, a ekipi koja osvoji treće mesto 10.000 dinara. Tri najbolje plasirane ekipe, kao i najbolji igrač i golman dobiće pehare koje je obezbedio Sportsko-rekreativni centar Aleksinac (SRCA).