Kobna dva penala

Rukometaši Rukometnog kluba Aleksinac gostovali su sinoć lideru prvenstva, ekipi Zaječara 1949.

Na poluvremenu Aleksinčani su imali prednost od dva gola (11:13), međutim u samom finišu meča, dva minuta pre kraja, iskusni Zaječarci su se odlepili na plus dva i zabeležili pobedu – 28:26.

− Borba se vodila do poslednjeg minuta, a na krajnji ishod uticalo je više faktora. Pored ostalog, u samoj završnici nismo uspeli da iskoristimo dva penala. Može se reći da je malo nedostajalo da stignemo do novih bodova, ali se nadam da ćemo naredni put imati više sreće − kaže trener RK Aleksinac Bojan Stefanović Kuze i čestita svojim izabranicima na velikoj borbi i zalaganju.

Najefikasniji u aleksinačkoj ekipi bio je Petar Cako sa šestpogodaka, dok su se Veljko Veljović i Antonije Bojović po pet puta upisali u listu strelaca.

Posle ovog kola Aleksinac je na osmom mestu sa dva boda, u sledećem kolu Aleksinčani će ugostiti ekipu Jedinstva iz Krnjeva.

ZAJEČAR 1949 – ALEKSINAC 28:26 (11:13)

Hala „Timok održavanje”, Zaječar. Gledalaca: 400. Sudije: Marko Cvetković, Dejan Spasić (Niš). Sedmerci: Zaječar 8 (7), Aleksinac 5 (3). Isključenja: Zaječar 16, Aleksinac 16 minuta.

ZAJEČAR 1949: D. Mladenović, Stevanović, Stefanović, L. Pavlović 3, Nemanja Sandulović 4, Nikolić 2, Dimitrijević, Ilić 7, Tomić, Aleksić, A. Pavlović, Marinković 5, Nikola Sandulović, Golubović, Mijović 7, L. Mladenović.

ALEKSINAC: Stanojević, Nisić 3, Ristić 4, Veljović 5, Bojović 5, Veličković 1, Cako 6, Spasovski, Trivunac, Pejić, Jovanović, Milanović 1, Nedeljković, Stevanović, Ivanović, Pekas 1.

Fotografija: RK Aleksinac