Кобна два пенала

Рукометаши Рукометног клуба Алексинац гостовали су синоћ лидеру првенства, екипи Зајечара 1949.

На полувремену Алексинчани су имали предност од два гола (11:13), међутим у самом финишу меча, два минута пре краја, искусни Зајечарци су се одлепили на плус два и забележили победу – 28:26.

− Борба се водила до последњег минута, а на крајњи исход утицало је више фактора. Поред осталог, у самој завршници нисмо успели да искористимо два пенала. Може се рећи да је мало недостајало да стигнемо до нових бодова, али се надам да ћемо наредни пут имати више среће − каже тренер РК Алексинац Бојан Стефановић Кузе и честита својим изабраницима на великој борби и залагању.

Најефикаснији у алексиначкој екипи био је Петар Цако са шестпогодака, док су се Вељко Вељовић и Антоније Бојовић по пет пута уписали у листу стрелаца.

После овог кола Алексинац је на осмом месту са два бода, у следећем колу Алексинчани ће угостити екипу Јединства из Крњева.

ЗАЈЕЧАР 1949 – АЛЕКСИНАЦ 28:26 (11:13)

Хала „Тимок одржавање”, Зајечар. Гледалаца: 400. Судије: Марко Цветковић, Дејан Спасић (Ниш). Седмерци: Зајечар 8 (7), Алексинац 5 (3). Искључења: Зајечар 16, Алексинац 16 минута.

ЗАЈЕЧАР 1949: Д. Младеновић, Стевановић, Стефановић, Л. Павловић 3, Немања Сандуловић 4, Николић 2, Димитријевић, Илић 7, Томић, Алексић, А. Павловић, Маринковић 5, Никола Сандуловић, Голубовић, Мијовић 7, Л. Младеновић.

АЛЕКСИНАЦ: Станојевић, Нисић 3, Ристић 4, Вељовић 5, Бојовић 5, Величковић 1, Цако 6, Спасовски, Тривунац, Пејић, Јовановић, Милановић 1, Недељковић, Стевановић, Ивановић, Пекас 1.

Фотографија: РК Алексинац