Кикс Радевчана после два изједначења, пораз Тешичана и Палилуле

У Окружној фудбалској лиги одиграно је претпоследње, 14. коло.

Сва три наша представника у овом рангу, Палилула из Алексинца, Јастребац из Тешице и Полет из Радевца, нису освојили бодове.

ФК Палилула Алексинац

На гостовању у Азбресници Палилула из Алексинца поражена је од екипе Борца са 3:0. То је први пораз алексиначког тима након пет мечева заредом без пораза.

У Чапљинцу РадничкиПолет из Радевца 4:2 (2:2). Радевчани су два пута успели да изједначе резултат; оба гола постигао је Стефан Петровић. Међутим, у другом полувремену нису имали снаге, што је домаћи тим искористио, постигао два гола и стигао до победе.

ФК Полет Радевац

На гостовању у Шарлинцу, фудбалери Јастрепца из Тешице су пружили добру партију, али опет нису имали среће. На полувремену било је 0:0, у наставку Топлица је постигла два гола и славила са 2:0.

Сврљиг: Сврљиг – Тасковићи 3:1,
Чечина: Моравац – Рад (Мерошина) 5:1,
Баличевац: Баличевац – Победа (Русна) 3:1, и
Рожина: Наисус – Раднички (Кочане) 1:1.

Слободан је био Земљорадник из Балајинца.

Коло пре краја јесењег првенства, прво место на табели заузима Сврљиг са 32 бода, испред Радничког из Кочана који је на другој позицији са четири бода мање.

Клубови са подручја алексиначке општине имају следећи пласман: Палилула је 10. са 15 бодова, колико има и Раднички из Чапљинца на 11. месту. Јастребац је на претпоследњем, 14. месту са шест бодова, а Полет на дну табеле са једним бодом.

Фотографије: Милан Јовановић (Полет), Никола Митић (Палилула).

РАДНИЧКИ – ПОЛЕТ 4:2 (2:2)

Игралиште у Чапљинцу. Судија: Вељко Савић (Ниш). Стрелци: 1:0 Караџић у 34, 1:1 С. Петровић у 39, 2:1 Цветковић у 41, 2:2 С. Петровић у 45, 3:2 Стаменковић у 74, 4:2 Цветковић у 87. минуту. Жути картони: Михајловић, Б. Ракић, С. Петровић (Полет).

РАДНИЧКИ: Јовановић, Алексић, Цветановић, Вукадиновић, Стојановић, Ранђеловић, Стаменковић, Димитријевић, Станковићић (од 46. Здраковић), Караџић, Цветковић.

FK PoletПОЛЕТ: Недељковић, М. Ракић, Д. Петровић, Миљковић, Стојковић, Б. Ракић, Никола Михајловић, Маринковић, С. Петровић, Ненад Михајловић, Динић.

БОРАЦ – ПАЛИЛУЛА 3:0 (1:0)

Игралиште у Азбресници. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Ђукић у 24, 2:0 Ђ. Ђорђевић у 66, 3:0 Ђ. Ђорђевић у 78. минуту.

БОРАЦ: Младеновић, М. Милетић (од 82. Н. Милетић), Стевић, М. Ђорђевић, Николић, Ђокић (од 63. Н. Илић), Ђукић (од 86. Станисављевић), Ђ. Ђорђевић (од 82. Роле), Најденов, Михајловић, М. Илић.

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Л. Јанковић, Лукић, Д. Радојковић, Маринковић, Д. Милановић, У. Милановић, Бранковић, Рајковић, Н. Радојковић, Станковић.

Фотографије са утакмице Сврљиг – Тасковићи забележио Небојша Есперо Станковић.