Kiks Aleksinčana, Žitkovčanima ceo plen

U Zoni Centar juče je krenula trka za bodove.

OFK Napredak je u Aleksincu dočekao OFK Sinđelića, dok je žitkovačka Morava gostovala ekipi Mladosti u Medoševcu.

OFK Napredak 1929 (fotografija iz arhive)

Nišlije su stigle do prednosti već u 4. minutu pogotkom Mrševića iz jedanaesterca. Do kraja prvog dela utakmice Aleksinčani su pokušavali da stignu do egala, ali nisu uspeli.

U samom finišu meča, u poslednjih 15 minuta, „rezervista” Milošević postigao je tri gola i odlučujuće doprineo trijumfu svog tima – OFK Napredak – OFK Sinđelić 0:4.

Čini se da su lakši posao imali Žitkovčani koji su svog rivala, ekipu Mladosti, u pripremnom periodu savladali sa 11:0, ali, naravno, postoji bitna razlika između kontrolnih i prvenstvenih mečeva.

FK Morava Žitkovac

Morava je povela golom Nenada Marjanovića u 20. minutu. U 35. minutu, zbog prigovora, sudija Luka Albijanić pokazao je crveni karton dvojici domaćih igrača – Zariću koji je bio u igri i Radovanoviću koji je sa klupe ušao u teren. Pri kraju prvog dela, u 45. minutu Slobodan Janković je sa više od 30 metara uputio jak i precizan udarac i povisio na 0:2.

U 56. minutu opet promena rezultata, Dušan Velinov je bio precizan sa bele tačke – 0:3. U 78. minutu još jedan penal, ali ovoga puta za domaći tim. Počasni pogodak postigao je Radovanović. Krajnji skor, Mladost – Morava 1:3.

Ražanj: Bukovik – Jedinstvo (Gornji Matejevac) 1:1,
Belotinac: Naša krila – Palilulac (Niš) 2:0,
Orljane: Orljane – Rudar (Jelašnica) 0:0,
Batušinac: Mladost – Delijski vis (Niš) 0:0,
Niš: OFK Niš – Malošište 2:2, i
Pukovac: Pukovac – Svrljig 2:4.

Fotografije sa utakmice: Mladost (M) – Morava: Mihajlo Ilić