Кикс Алексинчана, Житковчанима цео плен

У Зони Центар јуче је кренула трка за бодове.

ОФК Напредак је у Алексинцу дочекао ОФК Синђелића, док је житковачка Морава гостовала екипи Младости у Медошевцу.

ОФК Напредак 1929 (фотографија из архиве)

Нишлије су стигле до предности већ у 4. минуту поготком Мршевића из једанаестерца. До краја првог дела утакмице Алексинчани су покушавали да стигну до егала, али нису успели.

У самом финишу меча, у последњих 15 минута, „резервиста” Милошевић постигао је три гола и одлучујуће допринео тријумфу свог тима – ОФК Напредак – ОФК Синђелић 0:4.

Чини се да су лакши посао имали Житковчани који су свог ривала, екипу Младости, у припремном периоду савладали са 11:0, али, наравно, постоји битна разлика између контролних и првенствених мечева.

ФК Морава Житковац

Морава је повела голом Ненада Марјановића у 20. минуту. У 35. минуту, због приговора, судија Лука Албијанић показао је црвени картон двојици домаћих играча – Зарићу који је био у игри и Радовановићу који је са клупе ушао у терен. При крају првог дела, у 45. минуту Слободан Јанковић је са више од 30 метара упутио јак и прецизан ударац и повисио на 0:2.

У 56. минуту опет промена резултата, Душан Велинов је био прецизан са беле тачке – 0:3. У 78. минуту још један пенал, али овога пута за домаћи тим. Почасни погодак постигао је Радовановић. Крајњи скор, Младост – Морава 1:3.

Ражањ: Буковик – Јединство (Горњи Матејевац) 1:1,
Белотинац: Наша крила – Палилулац (Ниш) 2:0,
Орљане: Орљане – Рудар (Јелашница) 0:0,
Батушинац: Младост – Делијски вис (Ниш) 0:0,
Ниш: ОФК Ниш – Малошиште 2:2, и
Пуковац: Пуковац – Сврљиг 2:4.

Фотографије са утакмице: Младост (М) – Морава: Михајло Илић