Кад срећа окрене леђа…

На премијери пред својим навијачима, у 2. колу Прве лиге – Исток, рукометаши Рукометног клуба Алексинац поражени су од екипе Бора. На полувремену је било 17:19, на крају опет два гола разлике – 32:34.

Изабраници тренера Владана Стошића пружили су максималан отпор фаворизованим гостима који су озбиљни  претенденти на сам врх табеле и пласман у виши ранг. Да је било мало више спортске среће алексиначки рукометаши могли су да стигну и до бољег резултата, чак и до победе која би, руку на срце, била сасвим заслужена.

− Промашили смо три седмерца, десетак зицера, четири или пет контри и направили пет почетничких техничких грешака. Све у свему, нисмо имали среће − каже тренер Владан Стошић. − У појединим тренуцима када је требало да дамо гол и дођемо на гол заостатка или до изједначења, ми смо тада промашивали. Срећу треба и заслужити и ја се надам да ће нам та срећа у неким наредним колима ипак донети бодове које смо сада испустили − наводи Стошић и додаје је после утакмице са Боранима задовољан својим играчима и њиховим понашањем и односом према игри, као и борбеношћу и залагањем.

Највише голова за домаћи тим, по шест, постигли су Немања Ристић, Антоније Бојовић  и капитен Огњен Тривунац, док је код Борана најефикаснији био Жељко Ивковић који је девет пута затресао мрежу.

Након два одиграна кола, Алексинац је на 11. позицији без бодова, а у наредном колу игра у Бољевцу против Ртња.

АЛЕКСИНАЦ – БОР 32:34 (17:19)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 30. Судије: Јован Цветковић, Лука Петровић (Ниш). Седмерци: Алексинац 7 (4), Бор 5 (4). Искључења: Алексинац 6, Бор 6 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Благојевић, М. Ристић 5, Митић, Н. Ристић 6, Вељовић 1, Бојовић 6, Стојковић, Златковић 1, Тривунац 6, Недељковић, И. Стевановић, Ивановић, Цако 4, М. Стојановић, У. Стевановић, Н. Стојановић 3.

БОР: М. Барбуцић, Радовић 4, В. Матовић 5, М. Матовић 5, Штехарнек, Андријевић 6, Станојевић 1, Радосављевић, Ивковић 9, Драгојић 4, С. Барбуцић, Ј. Станојевић, Мамула.

Играч утакмице: Жељко Ивковић (Бор).

Фотографије: РК „Алексинац”