„Jastrebovi” startovali pobedom

Novu prvenstvenu sezonu u Drugoj regionalnoj ligi – Istok, košarkaši Jastreba počeli su ns najbolji način; u lepoj košarkaškoj predstavi sa solidnom posetom publike na svom parketu savladali su ozbiljnu i čvrstu ekipu Kuršumlije sa 18 poena razlike – 85:67. Po četvrtinama 24:21, 21:12, 19:14, 21:20.

− Odlično smo otvorili utakmicu sa tri vezane trojke i to je u mnogome odredilo tok meča. Imali su gosti odgovor, vratili se u egal do kraja četvrtine, pa smo nekoliko narednih minuta imali rezultatsku klackalicu. Ipak, do poluvremena napravili smo dvocifreni višak − kaže Marko Habe, predsednik KK Jastreb. − U nastavku meča naši igrači su povisili prednost na dvadeset razlike i ta prednost je čuvana do kraja. Minutaža i poeni bili su dobro raspoređeni a pobeda je izborena pre svega timskom igrom − dodaje Habe.

U narednom kolu Jastreb će u Leskovcu igrati protiv Hisara.

JASTREB: Živković 15, Todorović 8, Mikić 3, Vasić 9, Mojsilović 16, Eror 15, Stevanović 9, Dekić, Veličković, Anđelković 8, Mitić, Jeremić 2.

Na startu 10 klubova

Ove godine u ligi je startovalo 10 klubova. Osim Jastreba, to su još i Borac 016, Hisar i Aktavis Akademija iz Leskovca, Trijumf i Plej-of iz Niša, Sokobanja, Svrljig, Kuršumlija i Pusta reka iz Bojnika.