Jastrebovi nadigrali Kuršumličane

Košarkaši Jastreba zabeležili su i treći trijumf u jesenjem prvenstvu Druge regionalne lige – Istok. U uzbudljivom i neizvesnom meču Aleksinčani su na svom parketu slavili protiv Kuršumlije sa dva poena  razlike – 69:67.

‒ Odlično smo otvorili utakmicu i to u oba smera. Napad je funkcionisao na visokom nivou. Služio nas je šut za tri poena a dolazili smo i do pogodaka ispod samog koša ‒ kaže za naš portal predsednik i igrač Jastreba, Marko Habe. ‒ I odbrana je takođe bila dobra a znatno mlađi i spremniji protivnik bio je iznenađen energijom sa kojom smo igrali. Tokom prvog poluvremena imali smo prednost koja je iznosila i preko dvadeset razlike. Naravno, teško je bilo očekivati da kvalitetna ekipa poput Kuršumlije ne ponudi nikakav odgovor do kraja utakmice. U drugom poluvremenu gosti dolaze do kvalitetnije igre u napadu i pronalaze šut za tri poena, dok je nas stigao umor usled ubitačnog tempa iz prvog dela. Utakmica na samom kraju postaje neizvesna, ali zahvaljujući iskustvu naših ključnih igrača sačuvali smo prednost i više nego zasluženo pobedili ‒ dodaje Habe.

Jastreb je trenutno na trećem mestu, a u narednom  kolu igraće u Bojniku protiv lidera prenstva, Radana iz Lebana.

JASTREB – KURŠUMLIJA 69:67 (29:11, 16:17, 8:15, 16:24)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: oko 100. Sudije: M. Stamenković, N. Danilović (Leskovac).

JASTREB: Mikić 6, Todorović 9, Nedeljković 21, Vasić 11, Habe, Dekić, Stevanović 20, Golubović, Jeremić, Damjanić 2, Anđelković.

KURŠUMLIJA: J. Jović 18, Spasić, Lović 5, Milijanović 17, M. Jović 15, Radovanović 5, Krušić 7, Gajić, Spasojević, Vojinović, Mijajlović