Јастребови надиграли Куршумличане

Кошаркаши Јастреба забележили су и трећи тријумф у јесењем првенству Друге регионалне лиге – Исток. У узбудљивом и неизвесном мечу Алексинчани су на свом паркету славили против Куршумлије са два поена  разлике – 69:67.

‒ Одлично смо отворили утакмицу и то у оба смера. Напад је функционисао на високом нивоу. Служио нас је шут за три поена а долазили смо и до погодака испод самог коша ‒ каже за наш портал председник и играч Јастреба, Марко Хабе. ‒ И одбрана је такође била добра а знатно млађи и спремнији противник био је изненађен енергијом са којом смо играли. Током првог полувремена имали смо предност која је износила и преко двадесет разлике. Наравно, тешко је било очекивати да квалитетна екипа попут Куршумлије не понуди никакав одговор до краја утакмице. У другом полувремену гости долазе до квалитетније игре у нападу и проналазе шут за три поена, док је нас стигао умор услед убитачног темпа из првог дела. Утакмица на самом крају постаје неизвесна, али захваљујући искуству наших кључних играча сачували смо предност и више него заслужено победили ‒ додаје Хабе.

Јастреб је тренутно на трећем месту, а у наредном  колу играће у Бојнику против лидера пренства, Радана из Лебана.

ЈАСТРЕБ – КУРШУМЛИЈА 69:67 (29:11, 16:17, 8:15, 16:24)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: око 100. Судије: М. Стаменковић, Н. Даниловић (Лесковац).

JАСТРЕБ: Микић 6, Тодоровић 9, Недељковић 21, Васић 11, Хабе, Декић, Стевановић 20, Голубовић, Јеремић, Дамјанић 2, Анђелковић.

КУРШУМЛИЈА: Ј. Јовић 18, Спасић, Ловић 5, Милијановић 17, М. Јовић 15, Радовановић 5, Крушић 7, Гајић, Спасојевић, Војиновић, Мијајловић