Мештани још једног алексиначког села кренули су са иницијативом да у свом атару саграде цркву.
Његово преосвештенство, епископ нишки Арсеније, дао је благослов мештанима Банковца за изградњу светиње у овом месту, која ће бити посвећена Светом Илији.
Иначе, Банковчани су на идеју да саграде цркву дошли још прошле године. До сада су пронашли парцелу где ће градити, али су им сада потребна новчана средства, па позивају све који су у могућности да приложе донацију.

Новчана средства се могу уплатити на подрачун Епархије Нишке који је намењен за изградњу храма у Банковцу. Такође, пожељне су и донације у виду грађевинског материјала.
