pariz open 2

Filip peti u Gradu svetlosti

Proteklog vikenda u Sportskoj hali „Grand Dome“ u Parizu, održan je Grend slem turnir „Pariz open 2019“ u džiu-džici, na kome je nastupio i Filip Trajković, član aleksinačkog NiF-a i reprezentacije Srbije u kategoriji juniora.

Pariz Open 2019.1U generalnom plasmanu Filip je zauzeo visoko 5. mesto. Imao je četiri meča i ostvario dve pobede i dva poraza. Žreb mu nije bio naklonjen, jer mu je u prvom kolu protivnik bio aktuelni svetski prvak iz Rusije Mikhail Kostjuka od koga je izgubio sa 13:4. U repesažu se sreo takođe sa Rusom Nikitom Rtiševim. Pobedio ga je rezultatom 8:6, a zatim je pobedio i Italijana Kristiana Dedu i to ful-ipponom sa 50:0 i tako se plasirao u finalni blok i borbu za bronzanu medalju. U borbi za treće mesto i bronzanu medalju protivnik mu je bio iskusni Holanđanin Doni Donker, osvajač mnogih medalja na svetskim i evropskim prvenstvima. Naš mladi sugrađanin se ravnopravno borio i čak vodio sa 13:11, ali pred sam kraj meča usled pada koncentracije i nedostatka sportske rutine izgubio je borbu i ostao bez medalje.

Pariz Open 2019Sa dve pobede Filip Trajković je osvojio nove bodove i učvrstio se na prvom mestu Svetske rang- liste u njegovoj kategoriji (juniori, -94kg) na kome se nalazi od sredine prošle godine.
Inače, na Grend slem turniru „Pariz open“, koji je najveći otvoreni gren slem turnir na svetu, nastupilo je oko 500 takmičara iz 25 država. Na ovom takmičenju mogu učestvovati samo članovi nacionalnih reprezentacija koji se za ovo takmičenje kvalifikuju na osnovu postignutih rezultata i uz saglasnost svog nacionalnog saveza.