Fijasko Kormanaca i Palilule

U Okružnoj ligi Fudbalskog saveza Nišavskog okruga proteklog vikenda odigrani se mečeve trećeg kola.

Lokalni derbi između Poleta iz Radevca i Jastrepca iz Tešice odložen je na zahtev Tešičana, a što se ostale dve ekipe sa područja aleksinačke opštine tiče, one su poražene.

Palilula je u Gredetinu, gde igra utakmice kada je domaćin, poražena od Moravca iz Zaplanjske Toponice sa 2:8. Oba gola za Palilulu postigao je Aleksandar Petrović, prvi u 66, a drugi tri minuta kasnije. U ekipi gostiju istakao se Mladen Denić sa četiri gola, a po jedan pogodak postigli su Ilić, Dodić, Vujić i Mihajlov.

Na gostovanju u Rožini Sloga iz Kormana pretrpela je težak poraz; od Naisusa je izgubila sa 6:0!

Balajinac: Zemljoradnik – Rad (Merošina) 4:1,
Baličevac: Baličevac – Taskovići 2:4,
Čečina: Moravac – Borac (Azbresnica) 1:7,
Rusna: Pobeda – Toplica (Šarlinac) 3:1, i                                                                                            Jovanovac: Sloga – Radnički (Kočane) 4:0.

Nakon tri odigrana kola na čelu tabele sa po 9 bodova su četiri ekipe: Zemljoradnik, Taskovići, Naisus i Pobeda.

Kada je reč o ekipama sa područja aleksinačke opštine, plasman je sledeći: Polet iz Radevca je na  sedmom mestu sa šest bodova, Sloga je 10. sa tri boda, Palilula zauzima 13. mesto sa jednim bodom, dok je Jastrebac na pretposlednjoj poziciji bez bodova.

PALILULA – MORAVAC (ZT) 2:8 (0:4)

Igralište u Gredetinu. Sudija: Željko Stoilkov (Aleksinac). Strelci: 0:1 Denić u 15, 0:2 Denić u 22, 0:3 Dodić u 25, 0:4 Vujić u 41, 0:5 Mihajlov u 63, 1:5 A. Petrović u 66, 2:5 A. Petrović u 69, 2:6 Denić u 78, 2:7 Ilić (iz penala) u 83, 2:8 Denić u 89. minutu. Žuti kartoni: Civić, Stanković (Palilula), Stojanović, Cenić (Moravac).

PALILULA: Stevanović, Cvetković (od 58. N. Jevremović), Stanković, Vidić, Milanović, Civić, Filipović, Branković, A. Petrović, Mihajlović (od 62. Đorđević), P. Petrović (od 46. Marković).

MORAVAC: Cenić, Denić, Gligorijević, Ilić, M. Krstić, Tričković (od 46. Stojanović), Mirković, Marković, Dodić (od 51. Mihajlov), N. Krstić, Vujić (od 56. Trajkov).

NAISUS – SLOGA (K) 6:0 (2:0)

Igralište u Rožini. Sudija: Vladica Miladinović (Prokuplje). Strelci: 1:0 Jovanović u 19, 2:0 Grujić u 41, 3:0 Dinić u 63, 4:0 Jovanović u 70, 5:0 Pešić u 76, 6:0 Dinić u 85. minutu.

NAISUS: Savić, Stojanović (od 46. Dinić), Balašević (od 46. Milenković),  D. Pešić, Tasić, Dimitrijević, Jovanović (od 80. Đorđević), Kitić (od 46. Dikić), Kostić (od 82. Veljković), Grujić, A. Pešić.

SLOGA: Marinković, Dimitrijević, Stojiljković, Đorđević, A. Anđelković, Nikolić, Đorđeić, Vojinović, Stanimirović (od 23. Stojković), M. Anđelković, Radojković.

Naslovna fotografija: Arhiva (Foto: Nebojša Espero Stanković).