Фијаско Корманаца и Палилуле

У Окружној лиги Фудбалског савеза Нишавског округа протеклог викенда одиграни се мечеве трећег кола.

Локални дерби између Полета из Радевца и Јастрепца из Тешице одложен је на захтев Тешичана, а што се остале две екипе са подручја алексиначке општине тиче, оне су поражене.

Палилула је у Гредетину, где игра утакмице када је домаћин, поражена од Моравца из Заплањске Топонице са 2:8. Оба гола за Палилулу постигао је Александар Петровић, први у 66, а други три минута касније. У екипи гостију истакао се Младен Денић са четири гола, а по један погодак постигли су Илић, Додић, Вујић и Михајлов.

На гостовању у Рожини Слога из Кормана претрпела је тежак пораз; од Наисуса је изгубила са 6:0!

Остали резултати:

Балајинац: Земљорадник – Рад (Мерошина) 4:1,
Баличевац: Баличевац – Тасковићи 2:4,
Чечина: Моравац – Борац (Азбресница) 1:7,
Русна: Победа – Топлица (Шарлинац) 3:1, и                                                                                            Јовановац: Слога – Раднички (Кочане) 4:0.

Након три одиграна кола на челу табеле са по 9 бодова су четири екипе: Земљорадник, Тасковићи, Наисус и Победа.

Када је реч о екипама са подручја алексиначке општине, пласман је следећи: Полет из Радевца је на  седмом месту са шест бодова, Слога је 10. са три бода, Палилула заузима 13. место са једним бодом, док је Јастребац на претпоследњој позицији без бодова.

ПАЛИЛУЛА – МОРАВАЦ (ЗТ) 2:8 (0:4)

Игралиште у Гредетину. Судија: Жељко Стоилков (Алексинац). Стрелци: 0:1 Денић у 15, 0:2 Денић у 22, 0:3 Додић у 25, 0:4 Вујић у 41, 0:5 Михајлов у 63, 1:5 А. Петровић у 66, 2:5 А. Петровић у 69, 2:6 Денић у 78, 2:7 Илић (из пенала) у 83, 2:8 Денић у 89. минуту. Жути картони: Цивић, Станковић (Палилула), Стојановић, Ценић (Моравац).

ПАЛИЛУЛА: Стевановић, Цветковић (од 58. Н. Јевремовић), Станковић, Видић, Милановић, Цивић, Филиповић, Бранковић, А. Петровић, Михајловић (од 62. Ђорђевић), П. Петровић (од 46. Марковић).

МОРАВАЦ: Ценић, Денић, Глигоријевић, Илић, М. Крстић, Тричковић (од 46. Стојановић), Мирковић, Марковић, Додић (од 51. Михајлов), Н. Крстић, Вујић (од 56. Трајков).

НАИСУС – СЛОГА (К) 6:0 (2:0)

Игралиште у Рожини. Судија: Владица Миладиновић (Прокупље). Стрелци: 1:0 Јовановић у 19, 2:0 Грујић у 41, 3:0 Динић у 63, 4:0 Јовановић у 70, 5:0 Пешић у 76, 6:0 Динић у 85. минуту.

НАИСУС: Савић, Стојановић (од 46. Динић), Балашевић (од 46. Миленковић),  Д. Пешић, Тасић, Димитријевић, Јовановић (од 80. Ђорђевић), Китић (од 46. Дикић), Костић (од 82. Вељковић), Грујић, А. Пешић.

СЛОГА: Маринковић, Димитријевић, Стојиљковић, Ђорђевић, А. Анђелковић, Николић, Ђорђеић, Војиновић, Станимировић (од 23. Стојковић), М. Анђелковић, Радојковић.

Насловна фотографија: Архива (Фото: Небојша Есперо Станковић).