„Fenjerdžija” namučio Aleksinčane

Na oproštaju od svojih navijača, u 21. kolu Prve lige – Istok, rukometaši Rukometnog kluba Aleksinac zabeležili su pobedu, osmu po redu u aktuelnom šampionatu; sa 30:29 pobedili su ekipu Niške Banje. Iako se nalaze na samom dnu tabele, gosti su pružili žestok otpor, tako da je meč bio uzbudljiv i neizvestan do samog kraja.

− Ako kažemo da se pobedi ne gleda u zube i da su dva boda bitna, možemo biti zadovoljni, što se ne može reći za našu igru i ponašanjem pojedinaca. To je posledica činjenice da smo u prethodnoj nedelji zbog različitih razloga imali samo jedan trening − kaže trener RK Aleksinac, Vladan Stošić. – Nismo realizovali preko 20 šuteva sa šest metara i da naš golman Ivanović nije odbranio nekoliko  udaraca, možda bi i izgubili, što bi baš bilo iznenađenje. Ušli smo u njihov ritam, što nam apsolutno ne odgovara, i doveli sebe u situaciju da do poslednjeg minuta pobeda dolazi u pitanje − naglašava Stošić.

Za igrača utakmice proglašen je Veljko Veljović iz domaće ekipe. On je ujedno i najefikasniji strelac sa sedam pogodaka, a kod gostiju to je Rastko Marković takođe sa sedam golova.

U narednom kolu Aleksinčani idu u Blace na meč protiv Jastrepca.

ALEKSINAC – NIŠKA BANJA 30:29 (17:17)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 100. Sudije: Marko Mitić, Dušan Lepojević (Leskovac). Sedmerci: Aleksinac 4 (3), Niška Banja 3 (2). Isključenja: Aleksinac 2, Niška Banja 14 minuta.

ALEKSINAC: Mladenović 5, Mitić 2, Ristić 4, Veljović 7, Bojović 2, Veličković, Spasovski, Pejić 1, Radovanović, Milanović 5, Nedeljković, Stevanović, Ivanović, Cako 4.

NIŠKA BANJA: R. Marković 7, Janković 5, Jelić 1, Stefanović, Popović 6, Đukanović, Ivanović 5, Tošić 2, M. Marković 3, Mitić.

Fotografije: RK Aleksinac