„Фењерџија” намучио Алексинчане

На опроштају од својих навијача, у 21. колу Прве лиге – Исток, рукометаши Рукометног клуба Алексинац забележили су победу, осму по реду у актуелном шампионату; са 30:29 победили су екипу Нишке Бање. Иако се налазе на самом дну табеле, гости су пружили жесток отпор, тако да је меч био узбудљив и неизвестан до самог краја.

− Ако кажемо да се победи не гледа у зубе и да су два бода битна, можемо бити задовољни, што се не може рећи за нашу игру и понашањем појединаца. То је последица чињенице да смо у претходној недељи због различитих разлога имали само један тренинг − каже тренер РК Алексинац, Владан Стошић. – Нисмо реализовали преко 20 шутева са шест метара и да наш голман Ивановић није одбранио неколико  удараца, можда би и изгубили, што би баш било изненађење. Ушли смо у њихов ритам, што нам апсолутно не одговара, и довели себе у ситуацију да до последњег минута победа долази у питање − наглашава Стошић.

За играча утакмице проглашен је Вељко Вељовић из домаће екипе. Он је уједно и најефикаснији стрелац са седам погодака, а код гостију то је Растко Марковић такође са седам голова.

У наредном колу Алексинчани иду у Блаце на меч против Јастрепца.

АЛЕКСИНАЦ – НИШКА БАЊА 30:29 (17:17)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 100. Судије: Марко Митић, Душан Лепојевић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 4 (3), Нишка Бања 3 (2). Искључења: Алексинац 2, Нишка Бања 14 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Младеновић 5, Митић 2, Ристић 4, Вељовић 7, Бојовић 2, Величковић, Спасовски, Пејић 1, Радовановић, Милановић 5, Недељковић, Стевановић, Ивановић, Цако 4.

НИШКА БАЊА: Р. Марковић 7, Јанковић 5, Јелић 1, Стефановић, Поповић 6, Ђукановић, Ивановић 5, Тошић 2, М. Марковић 3, Митић.

Фотографије: РК Алексинац