Dragoceno iskustvo i tri medalje iz Bugarske

Takmičari i takmičarke Džudo kluba „Aleksinac” učestvovali su na međunarodnom turniru „Topalov open” u Panađurištu (Bugarska), koji je okupilo preko hiljadu učesnika iz 22 zemlje Evrope.

U veoma jakoj konkurenciji, mladi džudisti i džudistkinje iz našeg grada osvojili su tri medalje – po jednu zlatnu, srebrnu i bronzanu, kao i dva peta mesta.

Zlatno odličje izborio je Veljko Manojlović (U 12, 46 kg). Na putu do najsjajnijeg odličja on je u prvom i drugom kolu savladao domaće takmičare, a u polufinalu i finalu takmičare iz Izraela.

Srebrna medalja pripala je Kseniji Pavlović (U 12, 44 kg). Ona je u prvom kolu bila slobodna, onda je pobedila dve domaće takmičarke, da bi zatim u finalu bila poražena od vršnjakinje iz Rusije.

Natalija Stojanović (U 12, 57 kg). osvojila je bronzanu medalju pošto je najpre pobedila takmičarku iz Turske, a potom je u polufinalu izgubila od vršnjakinje iz Luleburgaza (Turska). U meču za treće mesto pobedila je domaću takmičarku.

Nadomak medalja bili su Lazar Rusimović i Lazar Stoiljković koji su osvojili peta mesta.

− Učešće na međunarodnom takmičenju u Panađurištubilo je izuzetno iskustvo za sve naše borce, ali i za mene − kazala je za naš portal Bojana Stanković, trener Džudo kluba „Aleksinac”.

Foto/video: Džudo klub „Aleksinac”