Даље иду четири екипе

У оквиру трећег кола Купа Фудбалског савеза општине Алексинац, у среду су одигране две утакмице, а јуче још једна.

На Алексиначком Руднику Рудар 2016 са 2:1 победио је екипу Јастрепца из Тешице. Први гол за „рударе” постигао је Остоја Лазић у 36. минуту, на 2:0 повисио је Димитријевић у 74, а коначан резултат  поставио је играч гостију Врбић у самом финишу утакмице.

Меч првих комшија, Напретка 2012 из Крушја и Полета из Радевца, одигран у Гредетину, у регуларном току завршен је резултатом 2:2, а на пенал рулету виши среће имали су Радевчани који су на крају славили са 4:5.

Утакмица у Мозгову између Темпа и Палилуле није одиграна јер гости из Алексинца нису дошли, те ће сходно правилима овај меч бити регистрован службеним резултатом 3:0 у корист Темпа.

Црвена звезда и Сврљиг играли су јуче у Горњем Љубешу. Домаћини су полувреме решили у своју корист са 2:0. У наставку црвено-белима је понестало снаге, што су гости искористили и поравнали резултат. Могли су и до победе али нису искористили једанаестерац. У пенал серији бољи су били Сврљижани који су победили са 2:3. Крајњи скор: Црвена звезда – Сврљиг 4:5.

Дакле, у наредно коло пласирали су се Рудар 2016, Полет из Радевца, Темпо и Сврљиг. Њима ће се прикључити три екипе које се такмиче у Зони Центар: Буковик, ОФК Напредак 1929 и Морава.

Извлачење парова четвртог кола Купа ФСО обавиће се током наредне недеље.

РУДАР 2016 – ЈАСТРЕБАЦ 2:1 (1:0)

Стадион на Ал. Руднику. Гледалаца: око 30.Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Лазић у 36, 2:0 Димитријевић у 74, 2:1 Миленковић у 90. минуту. Жути картони: Јовановић, Лазић (Рудар 2016).

РУДАР 2016: Митровић, П. Ђорђевић, Ивановић, Ђурић, Дурмишевић, Димитријевић (од 55. Аранђеловић), Д. Јовановић, Лазић (од 90. Милановић), Стојанов, У. Јовановић, Милетић.

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Пешић, Станковић, Пантовић (од 20. Станојевић), Станишић, Д. Ценић (од 85. Миленковић), В. Динчић (од 45. Б. Врбић), Симоновић, Поповић, А. Динчић, Лукић.

НАПРЕДАК 2012 – ПОЛЕТ (Р) 2:2 (2:0), пеналима 4:5

Игралиште у Гредетину. Гледалаца: око 30. Судија: Жељко Стоилков (Ал. Рудник). Стрелци: 1:0 А. Петровић у 11, 2:0 Цивић у 30, 2:1 Миљковић у 57, 2:2 Ђорђевић у 88. минуту. Стрелци из пенала: А. Стевановић, А. Петровић (Напредак 2012), Динчић, Ђорђевић, Д. Петровић (Полет). Жути картони: Ђошев (Напредак 2012), Пејчиновић (Полет).

НАПРЕДАК 2012: Л. Стевановић, С. Ђорђевић (од 62. Станковић), Марковић (од 62 Н. Јевремовић), А. Стевановић, К. Јевремовић, Цивић, Живковић, Ђошев, А. Петровић, Филиповић (од 74. М. Цветковић), Грујић (од 69. П. Петровић).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Ракић, Д. Петровић, Ристић, Обрадовић, Милић, Михајлоић, Митровић, Динчић, Ђорђевић, Миљковић.

Фотографије: Милан Јовановић.