Чудесни Милош или шта се све може за 90 минута (ВИДЕО)

У другом колу Окружне лиге цео плен освојили су Корманци и Тешичани, док су реми изборили ОФК Рутевац и Рудар Алпос.

У Корману Слога је са 5:2 (2:0) савладала подмлађени састав Палилуле из Алексинца. По два гола за Корманце постигли су Драган Станимировић и Стефан Златановић, а један Иван Прокић, док су стрелци за госте били Петар Спасић и Милан Љубеновић.

ФК Слога Корман

У Тешици, повратник у друштво окружних лигаша, Јастребац, укњижио је прва три бода у новом првенству – Тешичани су са 3:2 победили екипу Борца из Азбреснице.

Четири гола и сва четири у првом полувремену постигнута су на утакмици ОФК РутевацТасковићи, два у мрежи Рутевчана и исто толико у мрежи гостију из Тасковића (2:2). Рутевчани су повели голом Денића у 15. минуту, а на 2:0 повисио је Рајковић осам минута касније. Међутим, упорни гости се нису помирили са оваквим резултатом. Голом Милошевића у 35. минуту смањили су на 2:1, да би минут пре краја првог полувремена Благојевић поравнао резултат. У 37. минуту судија Данијел Димитријевић показао је црвени картон тренеру гостију Синиши Парезановићу због упућивања погрдних речи првом помоћном судији.

На гостовању у Сврљигу, у интересантној, динамичној и врло неизвесној утакмици, фудбалери Рудар Алпоса изборили су бод. Прво полувреме Сврљижани су решили у своју корист, јер су стигли до предности од 2:0. Међутим, и поред тога „рудари” нису истакли белу заставу. У 64. минуту капитен Александар Земљак смањио је на 2:1. Четири минута касније Милош Станковић је из корнера погодио циљ и поравнао резултат, да би потом у 82. минуту, поготком са беле тачке, довео свој тим у вођство.

Пре тога, у 79. минуту судија Милан Јовановић показао је црвени картон голману „рудара” Данилу Младеновићу, због оштрог старта ван свог казненог простора. Четири минута пре краја, судија Јовановић још једанпут је показао на белу тачку, овога пута у корист домаћина. Сигуран са 11 метара био је Илијић.
Дакле, Сврљиг – Рудар Алпос 3:3.

Јунак утакмице је чудесни Милош Станковић, фудбалер неоспорног талета и огромне енергије. За 90 минута постигао је погодак директно из корнера, затим је дао још један гол из једанаестерца, али сада као голман, јер је од 79. минута је заменио голмана Младеновића који је добио црвени картон. Додуше, као голман је и примио гол са 11 метара.

У осталим утакмицама постигнути су следећи резултати:

Батушинац: Младост – Раднички (Кочане) 3:1,
Расовача: Расовача – Дољевац 0:3,
Русна: Победа – Раднички (Чапљинац) 2:1,
Доњи Душник: Елид – Моравац (Чечина) 1:2, и
Заплањска Топоница: Моравац – Баличевац 0:1.

У прва два кола Окружне лиге по две победе забележиле су три екипе: Дољевац, Победа из Русне и Баличевац.

ОФК РУТЕВАЦ – ТАСКОВИЋИ 2:2

ОФК Рутевац

Градски стадион у Алексинцу. Судија: Данијел Димитријевић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Денић у 15, 2:0 Рајковић у 23, 2:1 Милошевић у 35, 2:2 Благојевић у 44. минуту.

ОФК РУТЕВАЦ: Петровић, Станковић, Ђорђевић, Лазаревић (од 75. Д. Благојевић), Славнић, Брзаковић, Илић, Ловренчић, Арсић, Рајковић, Денић.

ТАСКОВИЋИ: З. Ристић, Стојановић, Гроздановић, Ј. Станковић, М. Ристић, Николић, Милошевић (од 67. Николић), Грујовић (од 42. Стаменковић), Н. Станковић, Благојевић, Милошевић.

СВРЉИГ – РУДАР АЛПОС 3:3

RudarAlpos
ФК Рудар Алпос

Спортски центар Пастириште у Сврљигу. Судија: Милан Јовановић (Радевац). Стрелци: 1:0 Милосављевић у 27, 2:0 Маринковић у 44, 2:1 Земљак у 64, 2:2 Станковић у 68, 2:3 Станковић у 82 (из једанаестерца), 3:3 Илијић у 86. (из једанаестерца). Жути картони: Стевановић, Петровћ (Сврљиг), Ђорђевић, Стојановић (Рудар Алпос). Црвени картон: Младеновћ (Рудар Алпос) у 79. минуту.

СВРЉИГ: Стојановић, Михајловић, Стевановић (од 46. Докнић), Мијајловић (од 5. Првуловић), Бојић, Вучковић, Петровић, Маринковић (од 77. Гаврић), Милосављевић, Илијић, Станковић.

РУДАР АЛПОС: Младеновић, Николић, П. Ђорђевић (од 46. Јовановић), Радоњић (од 30. Јевремовић), Стојановић, Стојименовић, Голубовић (од 90. А. Ђорђевић), Гојковић, Станковић, Земљак, Стојанов.

Фотографије/видео: Марко Маринковић, Милан Милојевић и Драган Милошевић.