Брзи Брод првак, Напредак и Морава у нижем рангу

Утакмицама 30. кола спуштена је завеса на првенство фудбалера у Зони Центар.

На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Напредак је играо против Земљорадника из Балајинца и забележио још једну победу, 12. по реду у пролећном делу првенства.

Мрежу гостију начео је млади и талентовани Кристијан Паприца поготком у 26. минуту. Десет минута касније, голом из пенала најбољи актер утакмице Ненад Милуновић повисио је на 2:0 и, како се испоставило, поставио коначан резултат.

Наш други представник у Зони Центар, Морава из Житковца, требало је да игра у Горњем Матејевцу против Једнинства. Међутим, Житковчани нису отпутовали на утакмицу, па ће овај меч бити регистрован службеним резултатом 3:0 у корист Јединства.

Житковац: Наша крила – ОФК Брзи Брод 3:2,
Батушинац: Младост – Раднички 2020 9:2,
Ниш: Цар Константин – Младост (М) 1:1,
Ражањ: Буковик – ОФК Ниш 0:9,
Ниш: Палилулац – Сврљиг 3:1, и
Орљане: Орљане – Пуковац 5:4.

Првак Зоне Центар и нови српсколигаш  је ОФК Брзи Брод са 70 бодова, друга су Наша крила са пет бодова мање, трећа је Младост из Батушинца са 56 бодова, итд.

У нижи ранг преселиће се пет клубова. На 12. позицији, први испод црте, је ОФК Напредак који је освојио 40 бодова. Ту је и житковачка Морава која је првенство завршила на претпоследњем, 15. месту са 25 бодова. У нижи ранг испадају такође и Раднички 2020 из Кнез Села, Орљане и Буковик из Ражња.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ЗЕМЉОРАДНИК 2:0 (2:0)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 150. Судија: Стефан Голубовић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Паприца у 26, 2:0 Милуновић (из пенала) у 36. минуту. Жути картони: М. Цандер (ОФК Напредак), тренер Стојановић, М. Стевановић, Денкић (Земљорадник). Црвени картони: А. Петковић у 20, И. Петковић у 22. минуту (Земљорадник).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, Ђокић, Стојановић, Пејковић, Душанић, Тасић, Милуновић, Паприца, Смиљковић, М. Цандер, Стоиљковић (од 17. Гогић).

ЗЕМЉОРАДНИК: Милановић, Илић, Стошић, Денкић, Петковић, Антић (од 48. Срејић), Ивановић, Андрејић, Стојановић (од 46. М. Петковић), Ђорђевић (од 18. Милојић), Стевановић.

Фотографије: Милан Јовановић (ОФК Напредак 1929 – Земљорадник)