Без среће у завршници: Напредак поражен од Војводине

Напредак ЈКП из Алексинца доживео је пораз у драматичној завршници. Боља од нашег тима била је новосадска Војводина 86:91 (26:23, 18:22, 21:24, 21:22). Алексинчанима је победа, још једном, била надохват руке али је и овог пута измакла у самом финишу.

Најефикаснији у Напретку био је Олин Картер са 28 поена. Војводину је предводио Никола Гаћеша са 20 поена.

Имао је Напредак своју шансу и на овом мечу, против изразитог фаворита који се бори за сам врх табеле. На крају је пресудио пад концентрације и грешке домаћина, изазвани одбраном противика али и умором услед скраћеног фонда играча. Подсећања ради, тренер Јелић и на овом мечу није могао да рачуна на Станковића, Ћирковића и Дувњака.

Алексиначки клуб очекује ”велико финале” у последњем колу, када ће гостовати екипи Дунава из Старих Бановаца. Дунав је у овом колу, на изненађење свих љубитеља кошарке, славио против Новог Пазара на гостовању. Популарни ”Аласи” су за свега 10 минута анулирали заостатак од 16 разлике и славили у додатних 5 минута. Овом победом, Дунав је задржао своје шансе за опстанак у КЛС-у, па ће им утакмица са Напретком бити од огромне важности.