Aleksinčani ruše redom

Rukometaši Rukometnog kluba „Aleksinac” nastavljaju da ruše prepreke ka zacrtanom cilju – plasmanu u viši rang.

Na svom parketu u 13. kolu Prve lige – Istok izabranici trenera Vladana Stošića pobedili su niškog Železničara 1949-2 sa 36:24. U prvom poluvremenu Aleksinčani su imali prednost od četiri gola, da bi do kraja utakmice dodali gas i brzim kontrama i angažovanom igrom u odbrani stigli do razlike plus 12.

‒ I ovu utakmicu smo odigrali na dosta dobar način. Momci znaju šta je cilj i kvalitetno i korektno izvršavaju zadatke ‒ kaže trener Vladan Stošić. – Na drugoj strani, žao mi je što najbolja sezona naših rukometaša nije propraćena od strane publike. To je velika šteta i za igrače i za publiku, ali se nadam da će se nešto promeniti do odigravanja baraža. Verujem da bi tada publika mogla da zaista uživa u kvalitetnim mečevima i da pruži veliku podršku našim igračima ‒ veli Stošić.

ALEKSINAC – ŽELEZNIČAR 1949-2 36:24 (15:11)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Dragan Milošević, Marjan Golubović (Leskovac). Sedmerci: Aleksinac 1 (1), Železničar 3 (2). Isključenja: Aleksinac 6, Železničar 4 minuta.

ALEKSINAC: S. Jovanović, Živanović, Ristić 4, N. Jovanović 4, Đorđević 4, Savić 2, Stojković, Trivunac 6, Stanojević, Milosavljević, Milanović 7, Nedeljković 1, Stojanović 8.

ŽELEZNIČAR: Blagojević, Bojović 4, Veljović 6, Živković 1, Ivanović, Stoiljković 4, Vasović, Kostić 2, Miljković 1, Mitrović 1, Zlatković 4, Petreski, Mladenović 1.

Poraz od lidera

Ekipa Ženskog rukometnog kluba „Aleksinac” gostovala je minulog vikenda lideru prvenstva, Vlasotincu, i pretrpela poraz rezultatom 45:16.