Aleksinčani poraženi od Morave

Košarkaši Napretka poraženi su na gostovanju u Vladičinom Hanu 99:84 (19:22, 29:24, 24:18, 27:20). Nakon dobro odigranog prvog poluvremena, gde su bili ravnopravan protivnik, Aleksinčani su posustali u drugom delu.

I pored činjenice da su se našli na jednom od najtežih gostujućih terena, protiv favorizovanog protivnika, košarkaši Napretka odigrali su dobro prvo poluvreme, a posebno prvu četvrtinu. Na veliki odmor otišlo se sa minimalnih 48:46 u korist Morave. U drugom poluvremenu, do izražaja je došao manjak igrača u timu Napretka, pa je usledio neminovni pada u igri gostiju. Kvalitetan protivnik je to umeo da iskoristi i zabeleži pobedu – 99:84.

Naši košarkaši su, porazom u Vladičinom Hanu, značajno sebe udaljili od opstanka u Drugoj muškoj ligi Srbije. S druge strane, Morava se ovom pobedom pozicionirala na prvom mestu na tabeli. U narednom kolu, Napredak će dočekati ekipu čačanskog Železničara.