Алексинчани поражени од Мораве

Кошаркаши Напретка поражени су на гостовању у Владичином Хану 99:84 (19:22, 29:24, 24:18, 27:20). Након добро одиграног првог полувремена, где су били равноправан противник, Алексинчани су посустали у другом делу.

И поред чињенице да су се нашли на једном од најтежих гостујућих терена, против фаворизованог противника, кошаркаши Напретка одиграли су добро прво полувреме, а посебно прву четвртину. На велики одмор отишло се са минималних 48:46 у корист Мораве. У другом полувремену, до изражаја је дошао мањак играча у тиму Напретка, па је уследио неминовни пада у игри гостију. Квалитетан противник је то умео да искористи и забележи победу – 99:84.

Наши кошаркаши су, поразом у Владичином Хану, значајно себе удаљили од опстанка у Другој мушкој лиги Србије. С друге стране, Морава се овом победом позиционирала на првом месту на табели. У наредном колу, Напредак ће дочекати екипу чачанског Железничара.