Aleksinčani kao uragan, remi Morave uz neverovatnu borbenost

Na gostovnju u Balajincu, u okviru 18. kola Zone Centar, fudbaleri OFK Napretka 1929 do nogu su potukli Naisus iz Rožine. Aleksinčani su brojali do devet – mrežu su po jedanput zatresli Dinčić i Lazić, po dva pogotka dali su Zeka i Rajković, dok je Tasić postigao het-trik.

Pomoćni trener OFK Napretka, Miloš Belić, koji je predvodio ekipu, zadovoljan je učinkom svojih izabranika:

− Odlično smo odigrali utakmicu. Sve što smo se dogovorili tokom nedelje na treninzima primenili smo na terenu protiv Naisusa. Nastavljamo da radimo u punom ritmu i nadadm se što boljim rezultatima do kraja prvenstva i, naravno, čestitam igračima na postignutom rezultata − kazao je Belić.

OFK NAPREDAK 1929 je igrao u sledećem sastavu: Miletić, M. Cander, Slavnić, N. Cander, Smiljković (Dinčić), R. Janković, Zeka, Lazić, Rajković, Tasić, L. Janković.

Naš drugi zonaš, Morava iz Žitkovca, gostovala je Malošištu i na terenu natopljenom vodom, u rovovskoj bici, odigrala nerešeno 4:4.

Žitkovčani su stigli do prednosti već u prvom minutu kada je Darko Stoiljković pogodio cilj. Međutim, domaćini su golovima Nemanje Markovića ubrzo poravnali rezultat, a potom došli do prednosti od 2:1.

U drugom poluvremenu domaći su povisili na 3:1, međutim Žitkovčani se nisu predavali, pa je sredinom  poluvremena kapiten Morave Slobodan Janković glavom smanjio na 3:2. Veliki preokret u igri Žitkovčana uneo je Martin Ristić svojom izuzetno borbenom igrom. U 80. minutu Dušan Stojanović je poravnao rezultat na 3:3. U samom finišu utakmice sudija je pokazao tri minuta nadoknade. Malošište je postiglo gol za 4:3 u 90. minutu, da bi Mihajlo Cvetković u poslednjem napadu izjednačio rezultat na 4:4.

Fudbaleri Morave zaslužili su čestitke za veliku borbenost i izuzetno zalaganje.

Pukovac: Pukovac – Orljane 3:0,

Belotinac: Naša krila – OFK Brzi Brod 4:5, i

Jelašnica: Rudar – Bukovik (Ražanj) 2:1.

Utakmica Delijski vis – Jedinstvo iz Gornjeg Matejevca igraće se u sredu, 24. marta.

Na tabeli i dalje vodi OFK Brzi Brod sa 37 bodova. A kada je reč o klubovima sa područja aleksinačke opštine, situacija je sledeća: Morava je na šestom mestu sa 25 bodova, a OFK Napredak zauzima sedmo mesto sa šest bodova manje.

Fotografije: Milan Jovanović, Oliver Stefanović