Зона Центар: Реми Напретка и пораз Житковчана

Јуче је стартовало првенство фудбалера у новоформираној Зони Центар. Фудбалери Мораве пред својим навијачима у Житковцу поражени су од Јединства из Горњег Матејевца са 1:2.

Гости су до предности стигли у 4. минуту поготком Гоцића. У 25. минуту Мијатовић је повисио на 0:2. Домаћини су у 51. минуту смањили на 1:2. До краја меча Житковчани су покушавали да поравнају резултат, али су гости ипак одолели нападима.

Наш други зонаш, ОФК Напредак 1929, играо је у Ражњу против Буковика и изборио реми – 1:1. Домаћини су повели у 52. минуту, Алексинчани су поравнали резултат у 67. минуту преко Николе Бабића.

‒ Утакмица на почетку првенства су увек неизвесне и непредвидиве, нарочито за нас који смо новајлије у лиги, а на супротној страни смо имали једну од искуснијих екипа која дуги низ година игра у овом степену такмичења и која сигурно има амбиције за сам врх табеле ‒ каже тренер алексиначког тима, Марко Бајић.

‒ Почетак меча био је доста конфузан за нас, домаћи играчи имали су неколико прилика за гол, а за нас се може рећи да смо у тим тренуцима имали доста среће. Касније током меча успоставили смо ритам игре тако да је све то до постизања гола домаће екипе сасвим солидно изгледало. После гола били смо принуђени да нешто мењамо у игри, то смо и урадили и та промена нам је донела изједначење и, како се испоставило, коначан резултат овог комшијског дербија ‒ вели тренер Бајић.

Малошиштe: МалошиштеРудар (Јелашница) 6:0,
Ниш: ОФК НишПуковац 1:1,
Балајинaц: ЗемљорадникСврљиг 6:1,
Белотинaц: Наша крилаМладост (Медошевaц) 2:1 (1:1), и
Брзи Брод: ОФК Брзи Брод Вртиште 3:0.

Утакмица у Орљану између истоимене екипе и Моравице из Суботинца је одложена.