Победа над Пироћанцима након преокрета

Тек после преокрета у другом полувремену, футсалери Клуба малог фудбала „Алексинац 2015” успели су синоћ да на свом паркету савладају тим Пирота са 7:3. То је трећа победа алексиначких футсалера у јесењем делу првенства Треће лиге – група Исток.

− Гости су већ у 2. минуту дошли до предности, што је у неку руку пореметило нашу концепцију игре − рекао је за наш портал Леонардо Матић, председник КМФ „Алексинац 2015”. − Додуше, имали смо иницијативу, али је реализација изостала. У финишу првог дела утакмице гости су могли из контри да повећају предност, међутим голман Петковић је правовремено интервенисао. У другом делу, друга прича. Играли смо много ангажованије , искористили шансе и заслужили победу, истиче Матић.

Након седам одиграних кола, КМФ „Алексинац 2015” је тренутно на осмом месту са девет бодова.

АЛЕКСИНАЦ – ПИРОТ 7:3 (0:1)

Хала спортова, Алексинац. Судије: Милош Грујић, Братислав Јовић (обојица из Ниша). Стрелци: 0:1 Николић у 2, 1:1 Дабарчић у 22, 2:1 Живић у 23, 3:1 Живић у 28, 4:1 Петровић у 32, 5:1 Милан Тасић у 32, 6:1 Милан Тасић у 34, 6:2 Милошевић у 37, 6:3 Пешић у 38, 7:3 Јездић у 40. минуту.

АЛЕКСИНАЦ: ПЕТКОВИЋ, ЈЕЗДИЋ, ДАБАРЧИЋ, ЖИВИЋ, ПЕТРОВИЋ, Бобичић, Милан Тасић, Н. Бабић, Мартин Тасић, М. Земљак.

ПИРОТ: ПЕТРОВИЋ, НИКОЛИЋ, ЈОНЧИЋ, ПЕШИЋ, МИЛОШЕВИЋ, Бандић.

Корона привремено прекинула такмичење

Секретаријат Извршног одбора Фудбалског савеза Региона источне Србије на данашњој седници донео је одлуку да се привремено прекине такмичење у Трећој и регионалним футсал лигама услед пандемије вируса ковид 19.

Иначе,у наредном, осмом колу алексиначки футсалери требало је да играју у Зајечару против „Тимока 2013”.