Напредак солидан, гости промашили пенал (ФОТО+ВИДЕО)

Припремајући се за пролећни део првенства, фудбалери ОФК Напретка 1929 одиграли су и другу контролну утакмицу. Овога пута изабраници тренера Марка Стевановића поделили су мегдан са Јединством из Горњег Матејевца, екипом који претендује на сам врх табеле Зоне Центар. Меч је одигран у суботу на Градском стадиону у Алексинцу.

Гости су незнатно били бољи и физички припремљенији, па су на крају славили са 0:1. Гол за победу постигао Стаменковић у 60. минуту. Три минута пре краја Матејевчани су имали прилику за убедљивију победу, али је Јован Петровић промашио пенал.

− Мада је утакмица је одиграна на изузетно тешком терену, можемо бити задовољни залагањем наших играча – каже за Алпресс.рс спортски директор ОФК Напретка Слађан Марковић. – Примећује се и да су играчима „тешке ноге”, јер су имали захтевне тренинге са пуно „сувог трчања”. Пошто имамо велики фонд играча, екипа је одиграла два различита полувремена; у првом делу играли су искуснији фудбалери, а у другом прилику су добили новајлије и млађи играчи. Меч је одлучила боља физичка припремљеност гостију. Додуше, утакмица је могла да има и другачији исход да су наши играчи имали бољу концентрацију у завршници − наглашава Марковић.

Наредну, трећу по реду, контролну утакмицу Алексинчани би требало да играју наредне суботе у Нишу против Пролетера из Доње Врежине, члана Друге нишке лиге.

ОФК НАПРЕДАК – ЈЕДИНСТВО (ГМ) 0:1

Градски стадион, Алексинац. Судија: Душан Томић (Горња Пешчаница). Стрелац: 0:1 Стаменковић у 60. минуту.

ОФК НАПРЕДАК: Милетић, Николић, Р. Јанковић, Матејев, Цандер. Лазић, Поповић, Стојановић, Зека, Смиљковић, Рајковић. Играли су још: Станисављевић, Лукић, Динчић, Л. Јанковић, Славнић, Живић, Стаменковић, Радивојевић.

ОФК Напредак 1929

ЈЕДИНСТВО: Стаменковић, Љубисављевић, Илијић, Листеш, Жикић, Анђелковић, Стаменковић, Л. Јовановић, Цојић, Ђорђевић, Петровић. Играли су још: Цекић, Тодоровић, Ивановић.