Напредак славио у Зрењанину, следи дерби сезоне

Кошаркаши алексиначког Напретка ЈКП победили су екипу Пролетера 65:71 (8:20, 28:19, 15:10, 14:22) и тако остварили 10.  узастопну победу у Другој лиги Србије. Алексинчани су у првој четвртини у потпуности надиграли домаћина, али су му у наставку дозволили преокрет и неизвесну завршницу. Госте из Алексинца предводио је Славиша Богавац, који је уписао 22 поена и 13 скокова.

Почетак утакмице у Зрењанину наговештавао је јако добар развој ситуације по алексиначки клуб. Напредак је у раној фази меча стекао двоцифрену предност, а поново је до изражаја дошла снажна одбрана изабраника Небојше Раичевића. Кошаркаши Пролетера деловали су безидејно и потпуно раштимовано у нападу, где је до рекета било тешко доћи, док су шутеви са дистанце углавном били изнуђени.

Напредак је после првих 10 минута водио 8:20.

Друга деоница доноси потпуни преокрет на терену, где је тим домаћина пронашао све путеве до коша, а погађало се и ван линије 6,75 (4/7). Пролетер се фуриозно вратио и меч и на велики одмор отишао са смањеним заостатко – 36:39 за Напредак.

Трећу четвртину су кошаркаши из Алексинца најлошије одиграли. Напредак је подсетио на свог противника из прве чертвртине, па је наш клуб у овом периоду постигао свега 10 поена и препустио вођство домаћину пред улазак у одлучујућих 10 минута – 51:49.

У последњој четвртини, капитен Раичевић и Богавац комбиновано постижу 7 поена и враћају предност на страну Напретка. Надовезали су се Милинчић и Прокић погоцима за два поена, па је Напредак у 33. минуту водио 53:60. Домаћин је успео још једном да припрети, када је након погођених бацања Ламбића, Пролетер пришао на свега -1 (64:65). Уследио је одговор од Славише Богавца. Најискуснији играч алексиначког тима постигао је 5 везаних поена и дефинитивно утишао све наде присутних на трибинама у Кристалној дворани у Зрењанину. Коначан резултат поставио је Прокић, који је био половичан са линије пенала – 65:71.

Напредак је тако уписао 10. победу у низу, с обзиром да су Алексинчани претходни пут поражени почетком новамбра месеца минуле године.

Напредак ЈКП: Н. Раичевић 12 (6укр, 4ас, 3ск ), Богавац 22 (13ск), Милинчић 9 (8ск), Д. Раичевић 6 (5ас), Антонијевић 4 (3ск), Илић 10 (5ск), Стевановић, Јеремић, Петровић 5, Прокић 3, Митровић, Мијајловић.

Била је ово сјајна увертира пред оно што следи, а то је дерби сезоне у Алексинцу. У наредном колу (субота, 19 часова) Напредак ЈКП ће угостити Колубару из Лазаревца, тим са којим Алексинчани деле прво место на табели Друге лиге Србије. Биће ово лепа прилика да се Напредак учврсти на првој позицији, а публика у Алексинцу види најквалитетнију кошарку до сада у сезони.

Управа Напретка одлучила је да улаз на меч са Колубаром буде бесплатан.