Зона: Реми и пораз на старту

На старту пролећног дела првенства Зоне Центарнаши преставници забележили су по један реми и пораз.

У нишком насељу Никола Тесла фудбалери ОФК Напретка 1929 играли су против Алуминијума без голова – 0:0.

ФК Напредак 1929 Алексинац (фото из архиве)

Наш други представник у друштву зонаша, Морава из Житковца, играла је у Горњем Матејевцу против Јединства. Због короне и картона, на пролећну премијеру Житковчани су отпутовала некомплетни, без шесторице стандардних првотимаца и са једним играчем на клупи. Меч је завршен резултатом 3:1 у корист домаће екипе, а једини гол за Житковчане постигао је Немања Марковић који је у 18. минуту је поравнао резултат. Исход овог меча могао је да буде и другачији да судије у неколико наврата нису драстично оштетиле Мораву. Једна од спорних ситуација догодила се у 24. минуту када је Урош Велинов затресао мрежу, али је помоћни судија из само њему знаних разлога подигао заставицу.

Орљане: Орљане – ОФК Ниш 1:1.

На челу табеле и даље је Цар Константин који сада има 41 бод, ОФК Напредак је на петом месту са 25 бодова, а Морава заузима 12. место са 16 бодова.

Фотографије: Михајло Илић (ФК Морава) и архива